Центр болгарської мови, літератури, історії та культури

24  травня 2013 р. в Інституті філології відбулося урочисте відкриття Центру болгарської мови, літератури, історії та культури за  участі і  сприяння Віце-президента Республіки Болгарія пані Маргарити Попової, проректора з міжнародних зв’язків проф. П.О. Беха, Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні пана Красіміра Мінчева, депутата Верховної Ради України, президента Асоціації болгар України Антона Кіссе та інших.

Тоді ж в рамках співпраці з Інститутом літератури Болгарської академії наук була відкрита виставка «Съкровище на словото» («Скарб слова»), присвячена 1150-річчю Великоморавської місії свв. Кирила та Мефодія. Центр тісно співпрацює з Посольством Республіки Болгарія в Україні, Софійським університетом імені Климента Охридського, Болгарською академією наук, Товариством болгарської культури «Родолюбіє -1989», Болгарським жіночим клубом та ін.

Роботу Центру очолює директор - к.філол.н., доц. Чмир О.Р.

Діяльність Центру

• Центр сприяє вивченню болгарської мови та літератури, поглибленню знань з історії, культури та мистецтва Болгарії, забезпеченню навчальною, художньою та інформаційно-довідковою літературою і періодикою студентів, аспірантів, викладачів та співробітників університету;
  • Центр координує міжнародну співпрацю з болгарськими вузами-партнерами;
  • надає інформаційну підтримку студентам з питань організації стажування в провідних навчальних закладах Болгарії;
  • сприяє організації та участі студентів-болгаристів у наукових конференціях, семінарах, міжнародних культурних та освітніх програмах;
  • проводить різноманітні урочисті заходи, регулярні зустрічі і бесіди з носіями мови, перекладачами, письменниками та професорами з Болгарії;
  • створює умови для вивчення болгарської мови та літератури з використанням бібліотечного фонду та медіатеки кафедри слов’янської філології, Центру славістики та власних фондів;

При Центрі працює студентська майстерня з болгарської мови та літератури і проводяться майстер-класи (з виготовлення болгарських прикрас тощо).

Контакти: м. Київ, бул. Т.Шевченка, 14, ауд.106, тел.. (044) 239-33-72

E-mail: centrbg@ukr.netwww.univ.kiev.ua

24-26 травня 2013 року у Центрі відбулися заходи з нагоди святкування Дня слов’янської писемності та культури. 24 травня було урочисто відкрито Центр за участі Віце-президента Республіки Болгарія п. Маргарити Попової. Цього ж дня в рамках співпраці з Інститутом літератури Болгарської академії наук була відкрита виставка «Съкровище на словото» («Скарб слова»), присвячена 1150-річчю Великоморавської місії свв. Кирила та Мефодія.

У жовтні-листопаді 2013 року відбулися урочисті ювілейні заходи з нагоди 50-річчя започаткування викладання болгарської мови і 40-річчя створення спеціальності «болгарська мова і література» в Київському університеті імені Тараса Шевченка. Пройшли зустрічі з перекладачками української літератури Албеною Стаменовою та Райною Камберовою, які отримали відзнаку Спілки перекладачів Болгарії за переклад роману Ю.Андруховича "Дванадцять перстенів" у 2013 р. З лекціями перед студентами виступили провідні болгарські вчені: проф. Панайот Карагьозов, доц. д-р Стиліян Стоянов, доц. д-ра Таня Стоянова, доц. д-р Елка Димитрова, доц. д-р Петко Христов. Працювала студентська майстерня з болгарської мови та літератури, під час якої студенти-болгаристи представили свої наукові праці та есе та мали змогу обговорити їх з гостями з Болгарії .

1 листопада відбулася Міжнародна наукова конференція «Болгарська мова, література і культура в контексті сучасності» за участю провідних болгаристів України та зарубіжжя.

6 грудня 2013 року у Центрі відбувся вечір пам’яті Платона Воронька. Були присутні студенти, викладачі, співробітники університету, нащадки поета. Студенти прочитали вірші болгарських поетів, які перекладав П.Воронько, болгарською та українською мовами.

27 лютого 2014 року за участі представників Товариства болгарської культури «Родолюбіє - 1989», співробітників Посольства Республіки Болгарія в Україні, учасниць Болгарського жіночого клубу з нагоди свята приходу весни (Баба Марта) відбувся майстер-клас з виготовлення мартениць (традиційних прикрас одягу та оселі до свята) та виставка цих прикрас.

У всіх заходах Центру беруть активну участь студенти-болгаристи кафедри слов’янської філології. Вони готували художньо-музичні програми до свят, виступали з повідомленнями з нагоди важливих подій у житті Болгарії.

Діяльність Центру болгарської мови, літератури, історії та культури є виразом традиційних наукових і культурних зв’язків між Україною та Болгарією і  сприяє їхньому поглибленню та розширенню.