Чернишова Юлія Олександрівна

Доцент кафедри теорії та практики перекладу з романських мов імені М.Зерова, кандидат філологічних наук.

Народилася 13 грудня  1975 року в місті Санкт-Петербург.

У 1998 закінчила факультет іноземної філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка і отримала диплом магістра з відзнакою. У 1996 навчалася в Університеті м. Флоренції за стипендією програми  “Tempus-Tacis”, у 1998 році – Вищій школі перекладачів при Університеті м. Трієста за стипендією Міністерства закордонних справ Італії.

У 2000 році отримала визнання українського диплому Київського національного університету імені Тараса Шевченка університетом „Ка Фоскарі” м. Венеції (Італія).

З 2001 року працює викладачем кафедри теорії та практики романських мов імені Миколи Зерова Інституту філології.

У 2010 році захистила кандидатську дисертацію „Концептуальні та мовні аспекти перекладу сучасних італійських релігійних текстів”.

У 2010 року виконує обов`язки директора Центру італознавства Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Основні напрямки наукової та навчально-методичної діяльності методика навчання усному перекладу, італознавство, релігійний переклад.

Працювала перекладачем на численних міжнародних виставках та міжнародних зустрічах, бізнес-переговорах.

Викладає спецкурси:

• „Вступ до перекладознавства”,
  • „Основи теорії перекладу”,
  • „Теорія перекладу”,
  • „Порівняльна лексикологія італійської та української мов”,
  • „Синхронний переклад”,
  • „Основи послідовного перекладу”.