Калустова Ольга Михайлівна

Доцент кафедри теорії та практики перекладу з романських мов імені Миколи Зерова, кандидат філологічних наук

Закінчила у 1977 р. Київський університет ім. Т. Шевченка по кафедрі іспанської філології і аспірантуру у 1980 р.

Викладач кафедри іспанської філології (1980-86); викладач, потім доцент кафедри романських мов неспеціальних факультетів (1986-1993); доцент кафедри теорії та практики перекладу з романських мов імені Миколи Зерова (з 1993 р. по теперішній час).

Педагогічна спеціалізація: іспанська мова і переклад.

Наукові інтереси: синтаксис іспанської мови, порівняльна граматика, граматичні проблеми перекладу, порівняльна стилістика іспанської та української мов, художній переклад.

Під керівництвом Калустової О.М. підготовлено і захищено 3 кандидатські дисертації.

Основні наукові та науково-методичні видання:

1. понад 60 наукових статей та методичних розробок;
  2. довідник Guía básica de Fonética y Fonología con equivalencias en cinco idiomas. 2ª edición. – Granada, 2000. – 184 p. (співавтор – А. Пам’єс Бертран)
  3. Калустова О.М. Бизнес-курс испанского языка : Учебное пособие / О.М. Калустова. – Москва, Киев : Славянский дом книги; Логос, 2003. – 448с.
  4. Курс письмового перекладу. Іспанська мова : навчальний посібник / О.М. Калустова, І.М. Шиянова, К.А. Танич та ін. – 2-е вид., перероб. та доп. – К. : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2012. – 271 с.