Кабкова Ольга Вікторівна

Доцент кафедри зарубіжної літератури, кандидат філологічних наук

Народилася 14.06.1957 у м.Київ.

Закінчила КДУ ім.Т.Г.Шевченка у 1979 р. за спеціальністю романо-германські мови та література. Впродовж багатьох років працювала в Інституті літератури ім.Т.ГШевченка НАН України.

У 1992 р. захистила кандидатську дисертацію «Ірландська новелістика 60-80-х років (традиціоналізм та еволюція)».

З 1993 р. викладала у вищих закладах освіти (як сумісник чи на постійній основі): Українському державному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова, Київському національному лінгвістичному університеті, Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка.

Керувала бакалаврськими, дипломними, магістерськими проектами, кандидатським дослідженням (2006 р.).

2002-2006 – була членом спеціалізованої ради з захисту кандидатських робіт при КНЛУ.

Наукові інтереси: культурна дифузія, полілог літератур, митці-білінгви.

Викладає курси:

• історія зарубіжної літератури Середніх віків;
  •  історія зарубіжної літератури Відродження;
  • історія зарубіжної літератури XVII ст. (естетика бароко та класицизму);
  • історія зарубіжної літератури Просвітництва;
  • історія зарубіжної літератури ХІХ ст. (естетика романтизму та реалізму);
  • історія зарубіжної літератури першої половини ХХ ст. (модернізм): курс мав певний діапазон модифікацій, залежний від лінгво-культурної спеціалізації студентів (англійські, іспанські, французькі, італійські літературні домінанти);
  • історія зарубіжної літератури другої половини ХХ ст. (постмодернізм): курс мав певний діапазон модифікацій, залежний від лінгво-культурної спеціалізації студентів (англійські, іспанські, французькі, італійські літературні домінанти);
  • сучасна література Італії.

Вибрані праці:

1. Методичні рекомендації «Театр С.Беккета, Е.Йонеско» для курсу «Історія зарубіжної літератури (модернізм)». – К.,1999.
  2. Вступне слово, коментарі та навчально-методичні матеріали видання «Вайльд О. Портрет Доріана Грея». – К.,2003.
  3. Різновекторна естетика та поетика Володимира Набокова: Спроба наближення. – К.,2013.