Бовсунівська Тетяна Володимирівна

Професор кафедри зарубіжної літератури, доктор філологічних наук.

У 1982 закінчила філологічний факультет Дніпропетровського державного університету. Кандидат філологічних наук (1988), доктор філологічних наук (1998). З 1987 до 1997 – співробітник Інституту літератури НАН України, Київ, Україна.

З 1997 по 2001 – завідувач кафедри української філології Київського славістичного університету. З 2001 по 2004 – професор кафедри теорії та історії світової літератури в Київського національному лінгвістичному університеті. З 2004 до цього часу – професор КНУ ім. Тараса Шевченка.

Наукові інтереси: когнітивне літературознавство,  теорія та історія літератури романтизму, літературна компаративістика, жанрологія, українська література ХІХ століття.

Нагороди: подяка від міського голови Києва за науково-педагогічну діяльність 2001 року.

E-mail: tetyanabov@ukr.net

Викладає курси:

• Вступ до літературознавства,
  • Теорія літератури,
  • Теорія жанрів: жанрова парадигма сучасного зарубіжного роману,
  • Історія літературної критики та літературознавства,
  • Історія зарубіжної літератури доби Романтизму й Реалізму,
  • Історія зарубіжної літератури  доби Порубіжжя,
  • Історія української літератури  першої половини ХІХ століття,
  • Історія української літератури  другої половини ХІХ століття,
  • Сучасне західне літературознавство,
  • Літературна компаративістика

Вибрані праці (монографії):

1. Історія української літературної критики та літературознавства. — К., 1996;
  2. Феномен українського романтизму: етногенез і теогенез. - К., 1997; Феномен українського романтизму: ейдетика. - К., 1998;
  3. Історія української естетики першої половини ХІХ століття. - К., 2001;
  4. Українська бурлескно-травестійна література першої половини ХІХ століття: в аспекті функціонування комічного. - К., 2006;
  5. Основи теорії літературних жанрів. - К., 2008;
  6. Когнітивна жанрологія та поетика. – К., 2010;
  7. Екфразис: Вербальні образи мистецтва (у співавторстві). – К., 2013.

Про неї:

1. Елеонора Соловей. Реабілітація романтизму // Критика. - 1998. - №9 (11);
  2. Жінки-вчені Києва. - К., 2003.