Діяльність центру арабської мови та культури

Діяльність Єгипетського центру арабської мови та культури у 2012 році

 • 18.12.12. з нагоди Міжнародного дня арабської мови в Єгипетському центрі арабської мови та культури ІФ відбувся святковий захід для студентів та викладачів Інституту філології, в рамках якого Тарік Сархан, завідувач відділу Ісламського культурного центру в м. Києві прочитав аудиторії лекцію з історії арабської мови. 

Докладніше...

 • 13.12.12. зустріч студентів та викладачів Інституту філології з Катріною Хаддад, кандидатом філологічних наук (з української літератури), лауреаткою літературної премії видавництва «Смолоскип» 2006-го і 2007 років, а також богемного віснику «Культреванш».

Докладніше...

 • 25.10.12. Відбулась зустріч студентів та викладачів арабської секції з Надзвичайним та Повноважним послом Лівану в Україні паном Юсефом Садака, який прочитав лекцію про розвиток арабської мови та літератури на прикладі творчості ліванських письменників.

Докладніше...

 • 23.07.2012. Посольством Арабської Республіки Єгипет в Україні було передано Єгипетському центру 8 книжок з творами сучасної єгипетської літератури для поповнення фонду бібліотеки Центру.
 • 13.01.2012. Зустріч студентів арабської секції з засновником щоденної арабомовної газети “Навколо України” Аурагом Рамаданом.
 • 12.03.2012. Візит студентів-арабістів в Посольство Арабської Республіки Єгипет на запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла Арабської Республіки Єгипет Ясера Атефа для спільний перегляд та обговорення єгипетського фільму «Мумія» /1969 рік/ (мовою оригіналу) відомого єгипетського режисера, сценариста, художника-декоратора, педагога Шаді Абдель Саляма.

Докладніше...


Діяльність Єгипетського центру арабської мови та культури у 2011 році

 • 19.12.2011. Літературна зустріч студентів та викладачів арабського відділення ІФ, присвячена 100-річчу з дня народження Нагіба Махфуза, видатного єгипетського письменника, лауреата Нобелівської премії. Почесний гість зустрічі - Надзвичайний та Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет Ясер Атеф.

Докладніше...

 • 23.11.2011. Лекція Надзвичайного та Повноважного Посла Арабської Республіки Єгипет в Україні пана Ясера Атефа на тему «Тенденції розвитку сучасної арабської літератури».

Докладніше...

 • 29.10.2011. Директор Центра Хоміцька О.Г. прийняла участь у церемонії відкриття монумента видатному ліванському письменнику Михаїлу Нуайме в Полтаві на запрошення Посольства Ліванської Республіки в Україні. Налагоджено контакти з племінником знаменитого письменника та дослідником його творчості, професором Американського університету в Бейруті, доктором Надімом Нуайме, який також брав участь в урочистостях.
 • 21.03.2011. Зустріч студентів та викладачів кафедри Близького Сходу з Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні паном Ясером Атефом.
 • Квітень 2011. Зустріч директора Центру Хоміцької О.Г. та заступника директора Інституту філології з міжнародного співробітництва Іваницької М.Л. з пані Іман ат-Таі, радником з питань культури Відділу з питань культури Посольства Республіки Ірак в Україні з метою обговорення перспектив співробітництва з іракськими університетами, зокрема, можливості укладання угоди про співробітництво з одним з іракських вищих навчальних закладів. Окремо слід відмітити, що студенти-арабісти у 2011 р. проходили перекладацьку практику у Відділі з питань культури Посольства Республіки Ірак.
 • 19.05.2011. Зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Єгипту в Україні пана Ясера Атефа та єгипетського науковця доктора Гіби Баракят зі студентами та викладачами кафедри Близького Сходу Інституту філології. Пані Баракят є директором проекту Центру документування культурної та природної спадщини Єгипту. В рамках зустрічі науковець-мистецтвознавець провела лекцію на тему "Досвід Єгипту у використанні інформаційних технологій для документування культурної спадщини". Лекція супроводжувалася мультимедійною презентацією.

Діяльність Єгипетського центру арабської мови та культури у 2010 році

Єгипетський центр арабської мови та культури організував та провів:

 • 29 квітня 2010. Зустріч з паном Анджеєм Заборським – професором Ягеллонського університету в Кракові, Республіка Польща. Пан Заборські є головним редактором журналу «Folia Orientalia» (видавництва Польської Академії Наук), редактором «Енциклопедії арабської мови та лінгвістики», чотири томи якої були надруковані англійською мовою в Нідерландах. В результаті співпраці з АН Польщі (Краківське відділення) кафедрою отримано унікальне чотиритомне англомовне видання "Encyclopedia of Arabic Language and Linguistics, General Editor Kees, Versteegh, Brill" - Leiden-Boston, 2006-2009, яке передано в Єгипетський центр арабської мови та культури з метою забезпечення наукової роботи викладачів, аспірантів та магістрів кафедри.

Крім того, відбулися зустрічі студентів та викладачів кафедри:

 • 4.03.2010. Зустріч з радником з питань культурного співробітництва Народного Бюро Великої Народної Соціалістичної Лівійської Арабської Джамагірії п. Саїдом Граірою, присвячена можливості участі у магістерських програмах у Лівії.
 • 11.03.2010. Лекція «Архітектура Каїру XIX - XX століть: історичний та мистецтвознавчий аспекти» доктора Гіби Баракят, фахівця з історії мистецтва та архітектури ісламу, директора проектів Центру документування культурної та природної спадщини Єгипту. Почесний гість заходу – Надзвичайний та Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет. Лекція супроводжувалась презентаційними друкованими та візуальними матеріалами та відбувалась англійською та арабською мовами.

Докладніше...

 • 23 квітня 2010. Літературна зустріч, присвячена творчості видатного палестинського поета Махмуда Дарвіша, день смерті якого став національним святом Палестини. Передбачено лекцію Посла Держави Палестина доктора Халіда Аріката, читання й обговорення віршів поета. Лекція супроводжуватиметься мультимедійною презентацією про М. Дарвіша, підготовленою студенткою 4 курсу арабської секції Рибальченко Тетяною, а також тематичною фотовиставкою.
 • 28 травня 2010. Єгипетський центр арабської мови та культури відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Султанату Оман в Україні (за сумісництвом) Мухаммад бен Авад бен Абд ар-Рахман Аль-Хассан, а також віце-консул Почесного консульства Султанату Оман в Україні пан В’ячеслав Пальчук.

Докладніше...

 • 27 жовтня 2010 року Єгипетський центр арабської мови та культури відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Марокко в Україні Саубрі Абдельжаліль.

Докладніше...

 • В Єгипетському центрі арабської мови та культури відбулась зустріч-семінар студентів, викладачів Інституту філології із засновником організації «Аурес» та арабомовної газети «Навколо України» паном Аурагом Рамаданом.
 • 25.11.2010. 25 листопада 2010 року Єгипетський центр арабської мови та культури відвідали видатні арабісти РФ – Бєлова Г.Г. (д. філол. н., Інститут сходознавства РАН) та Мішкуров Е.М. (д. філол. н., професор Військового університету).

Докладніше...

 • 19 жовтня 2010 року на прохання Тимчасового повіреного у справах Сирійської Арабської Республіки в Україні Гайсама Машфеджа відбулася його зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) Петром Бехом.

Докладніше...

 


Діяльність Єгипетського центру арабської мови та культури у 2009 році

 • 5 березня 2009 року ректор Київського університету академік Леонід Губерський зустрівся з паном Ясір Атефом - Надзвичайним та Повноважним послом Арабської Республіки Єгипет в Україні. Сторони обговорили питання співробітництва в галузі вивчення студентами університету арабської мови, функціонування Єгипетського центру арабської мови та культури, подальшого розвитку культурних, освітніх і наукових зв’язків.

Докладніше...