Калініна-Шамрай Вікторія Русланівна

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри французької філології

Освіта, робота: У 1995 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 2001 році закінчила факультет міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин  Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Робота в посольстві Королівства Бельгія в Україні, у Французькому інституті в Україні.

Стажування, викладання за кордоном: У 1994 р. стажувалася у м. Сієна в Università perstranieri, у 2008 р. стажувалася у м. Монпельє в Institut Europé ende Français (Франція), у 2011 р. стажувався у м. Віші в Університеті Cavilam (Франція).

Кандидатська дисертація: У 2012 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему "Лексичні та фонетико-графічні особливості  французької мови Бельгії".

Наукові інтереси: французька мова (фонетика, графіка, орфографія, лексикологія, національні варіанти мови).

Нагороди, досягнення: Має кваліфікацію екзаменатора письмових та усних іспитів DELF/DALF, TEFaQ для освітніх рівнів A1-C2 на підставі диплому, виданого міністерством освіти Франції та бере участь у відповідних екзаменаційних сесіях.

Вибрані праці. Автор наукових статей:

1. «Фонетико-графіяні особливості фіналей та афонограм у бельгіцизмах» (2010 р.),
  2. «Запозичені літерні комплекси у бельгіцизмах» (2010 р.),
  3. «Лексичні особливості національного варіанту французької мови Бельгії» (2010 р.),
  4. «Внутрішні лексичні запозичення у французькій мові Бельгії» (2012 р.),
  5. «Графічні особливості бельгіцизмів» (2013 р.),
  6. Методична розробка   Комплексні тести до  підручника "Поглиблений курс французької мови" (французька мова як основна та друга) (2013 р.) (у співавторстві),
  7. «Ономатопея як засіб вираження експресивності у сучасних французьких коміксах» (2014 р.)

Викладає курси:

• "Практичний курс першої мови",