Соболєва Олена Володимирівна

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри французької філології

Освіта, робота: У 1995 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 2001 році закінчила факультет міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин  Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Робота в посольстві Канади в Україні, у Міністерстві закордонних справ України, у Французькому інституті в Україні. З 2009 року працює на посаді ассистента кафедри Французької філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Стажування, викладання за кордоном: У 1999 р. стажувалася у м. Рен (Франція) у Вищій школі комерції, у 2010 р. стажувалася у м. Тур в Institut de Touraine (Франція).

Кандидатська дисертація: У 2013р. – захистила кандидатську дисертацію на тему «Графостилістичні особливості текстів інтерв’ю (на матеріалі сучасних французьких журналів для жінок)».

Наукові інтереси: французька мова (графіка, орфографія, стилістика, семіологія, історія мови, цивілізація).

Нагороди, досягнення: Має кваліфікацію екзаменатора письмових та усних іспитів DELF/DALF, TEF, TEFaQ для освітніх рівнів A1-C2 на підставі диплому, виданого міністерством освіти Франції та бере участь у відповідних екзаменаційних сесіях.

Вибрані праці. Автор наукових статей:

1. «Особливості вживання графічних тропів у текстах інтерв’ю» (2010р.),
  2. «Particularités graphostylistiques des textes interviews des magazines féminins» (2012 р.),
  3. «Стилістичні особливості текстів інтерв’ю» (2012 р.),
  4. Методична розробка   Комплексні тести до  підручника "Поглиблений курс французької мови" (французька мова як основна та друга) (2013 р.) (у співавторстві),
  5. «Символічна активність та семантика французького коміксу» (2013),
  6. «Функціональні характеристики ілетрограм у сучасній французькій мові» (2013 р.),
  7. «Неографія у сучасній французькій мові» (2014).

Викладає курси:

• "Практичний курс першої мови",