Гейко Тетяна Миколаївна

Кандидат філологічних  наук, доцент кафедри французької філології

Освіта, робота: У Київському університеті з 1986 р. У 1991 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1991-1994 навчання в аспірантурі Київського університету імені Тараса Шевченка. З 1995 р. дотепер працює в Київському університеті: асистент, доцент кафедри французької філології Інституту філології.

Стажування, викладання за кордоном: У 1997 р. стажувалася в центрі аудіовізуальних засобів CIRNEA (Париж, Франція),  2012 р. - вУніверситеті ім. Поля Валері Монпельє ІІІ (Франція).

Кандидатська дисертація: У 2010 р. – захистила кандидатську дисертацію з теми: "Семантичні  та фонографічні характеристики культурологічних запозичень у французькій мові".

Наукові інтереси: французька мова (лексикологія, лексикографія,  нові тенденції збагачення мов, теорія комунікації, міжкультурна комунікація).

Нагороди, досягнення: Генеральний секрктар Асоціації викладачів французької мови України (2002 – 2010), Президент Асоціації викладачів французької мови України (2010 – до тепер.часу).

Вибрані праці:

Автор понад 30 наукових та навчально-методичних праць, основні:

1. "До історії «культурних» англіцизмів у французькій мові" (1997),
  2. "Універсальне та специфічне у мові: роль калькування при відтворенні мовної картини світу (на прикладі англійських запозичень у сфері культури у французькій мові) (2009),
  3. "Динаміка лексико-семантичної системи французької мови: морфологічні трансформації у процесі запозичення" (2012),
  4. "Українсько-французький розмовник" (2012).

Викладає курси:

• "Практичний курс основної іноземної мови (французької)",
  • "Практичний курс другої іноземної мови (французької)",
  • "Неориторика в сучасному комунікативному просторі",
  • "Теорія та практика перекладу (друга мова)",
  • "Українсько-іншомовні паралелі".

Наукові проекти: на здобуття подвійного диплому Київського університету імені Тараса Шевченка та університету ім. Поля Валері Монпельє ІІІ (Франція), з Посольством Франції в Україні та Французьким Інститутом в Україні, Посольством Канади в Україні, Міжнародною федерацією викладачів французької мови (Livreblanc).

E-mail: tagueiko@yahoo.com