Левченко Валентина Василівна

Старший викладач кафедри французької філології

Освіта, робота: У Київському університеті з 1971р. У 1976 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. З 1976 р. дотепер у Київському університеті: старший лаборант, викладач, старший викладач кафедри французької філології Інституту філології; 1976 – старший лаборант 2-річних курсів іноземних мов ООН, 1977- викладач кафедри французької філології, з 1997 дотепер - старший викладач кафедри французької філології, водночас 1997-1998 – перекладач, старший викладач Промислової академії України, 2004-2005 - доцент кафедри мовознавства Київського інституту перекладачів Академії Наук України, 1998-2003 – в.о. доцента Академії Адвокатури України, 2003-2004 – в.о доцента Французько-Українського Інституту управління при Київському торговельно-економічному університеті.

Стажування, викладання за кордоном: У 1992 р. стажувалася в Центрі аудіо-візуальних методів навчання іноземних мов міста Віші (Франція), у 1996 р. стажувалася у Всесвітньому Інституті перекладачів у Стразбурзі (Франція). У 1998 р. викладала російську мову як іноземну та працювала перекладачем в університеті міста Ліон (Франція).

Наукові інтереси: французька мова - лексикологія, лексикографія, методика викладання іноземних мов, теорія та практика перекладу.

Вибрані праці

1. Посібник-довідник для вступників до вищих учбових закладів у двох частинах. К.,1993р.;
  2. Французько-українсько-російський словник базисної лексики. К., 2003р.;
  3. Ділова французька мова. К., 2006р.;
  4. Тексти та завдання з суспільно-економічної лексики французької мови у двох частинах. К., 2006р.;
  5. Посібник з управління французьких дієслів. К., 2010р.

Викладає курси:

• "Практичний курс першої мови",
  • "Практичний курс другої мови",
  • "Практика перекладу першої мови",
  • "Практика перекладу другої мови",
  • "Граматика французької мови",
  • "Асистентська практика студентів - магістрів".

E-mail: valentinalevchenko@ukr.net