Лепетюк Ірина Григорівна

Кандидат філологічних наук, доктор університету Монпельє ІІІ (Франція), доцент кафедри французької філології

Освіта, робота: У Київському університеті з 1982 р. У 1987 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.  З 1987 по 1988 стажер-викладач кафедри романської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. В 1988р. вступила в аспірантуру. З 1992 по 2003 працювала викладачем французької мови на Вищих курсах іноземних мов при МЗС України. З 1997 по 2001 навчалася в аспірантурі університету імені Поля Валері Монпельє ІІІ (Франція) за програмою подвійного наукового керівництва. З 2001 р. дотепер викладач, доцент кафедри французької філології Інституту філології.

Стажування, викладання за кордоном: У 1996 р. стажувався в університеті імені Поля Валері Монпельє ІІІ (Франція), де отримала диплом DEA (еквівалент сучасному MasterII).

Кандидатська (докторська) дисертації: У 2001 р. – захистила в університеті Монпельє ІІІ (Франція) докторську дисертацію на тему "Мовленнєві жанри в сучасному французькому романі" та отримала диплом доктора універсткету Монпельє ІІІ; у 2002 р. отримала диплом кандидата філологічних наук.

Наукові інтереси: дослідження лінгвістики художнього тексту, типології дискурсу, інтертекстуальності французької мови.

Вибрані праці: Автор понад 26 наукових праць, основні:

1. Типологія дискурсу: мовленнєві жанри, їх аналіз, класифікація та інтертекстуальний аспект. К., 2005;
  2. Мовленнєва структура та філософський характер роману Яна Потоцького «Рукопис, знайдений у Сарагосі». К., 2012.;
  3. Роль мовленнєвих жанрів у відтворенні дійсності на сторінках роману. / відп. ред. Н.М. Корбозерова. Проблеми семантики, прагматики та когнітивної лінгвістики. – Видавничий центр – К.: 2012.;
  4. Семіотичний характер мовленнєвого жанру. / Актуальні проблеми іноземної філології: Лінгвістика та літературознавство: міжвуз. зб. наук. ст. – Вип. VII. – Ч. І. –Бердянськ : БДПУ, 2012.;
  5. Мовленнєвий жанр як засіб відтворення поліфонії художнього дискурсу (на матеріалі французького роману). Тернопіль : ТНПУ, 2012.

Викладає курси:

• "Практичний курс першої мови",
  • "Практичний курс другої мови",
  • "Лінгвокраїнознавство першої мови",
  • "Лінгвокраїнознавство другої мови";
  • "Практика перекладу",
  • "Комунікативні стратегії",
  • "Проблеми когнітивної лінгвістики".

Наукові проекти: Наукова та педагогічна співпраця з університетом Поля Валері Монпельє ІІІ (Франція) з мовознавчої тематики.

E-mail: irina@prevalex.com