Кирюшко Наталія Венедиктівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри французької філології

Освіта, робота: У 1973 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. З 1973 р. дотепер працює в Київському університеті: лаборант, викладач, на посаді доцента Інституту філології на кафедрах романських мов, французької філології.

Стажування, викладання за кордоном: У 1996 та у 2000 роках проходила стажування, підвищуючи свою кваліфікацію у м. Руайан (Франція) та у Парижі (Université catholique). Спеціалізація: „Le français économique et des affaires”. У 90-х роках працювала перекладачем в Écolecentraleу м. Ліон та в Інституті підвищення кваліфікації Київського університету в межах франко-української програми, організованої для підвищення кваліфікації викладачів українських вузів в галузі економіки.

Кандидатська дисертації: У 2002 захистила кандидатську дисертацію з теми „Типологічні особливості наукової фантастики (на матеріалі французької літератури ХХ ст.)”

Наукові інтереси: французька мова (лексикологія, стилістика, теоретична граматика), методика викладання іноземної мови; історія французької літератури, сучасна французька література, теорія літератури.

Вибрані праці:

1. Навчальні завдання з французької мови для студентів ІІ – IVкурсів економічних факультетів. (2003 р.);
  2. „Навчальні завдання з французької мови для студентів ІІ – IV курсів географічного факультету” (2006);
  3. Посібник з французької мови для студентів ІІ – IVкурсів філологічних спеціальностей (електронна версія, 2014 р.).

Викладає курси:

• „Практичний курс французької мови”,
  • „Загальнотеоретичний курс (французька мова)”

Наукові проекти: Підготовка навчальних завдань для студентів та посібників з французької мови; написання наукових статей, участь в наукових конференціях.

E-mail: niknatvad@optima.com.ua