Федченко Олена Дмитрівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри французької філології

Освіта, робота: У Київському університеті з 1969 р. У 1974 році закінчила факультет романо-германської філології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1974-1976 рр. працювала в Республіці Малі по лінії Мінпромбудматеріалів СРСР: перекладач. З 1976 р. дотепер у Київському університеті: викладач, доцент кафедри французької філології Інституту філології.

Стажування: У 1989 р. стажування в університеті м. Гренобль (Франція), у 1996 р. стажування у м. Ля Рошель (Франція). У 1999 р. стажування у католицькому університеті (Париж, Франція).

Кандидатська дисертації: У 1990 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему "Фонетико-графічні та семантичні особливості англіцизмів у сучасній французькій мові".

Наукові інтереси: французька мова (лексикологія, лексикографія, порівняльна лексикологія, нові тенденції збагачення сучасної французької мови).

Нагороди, досягнення: Віце-президент Асоціації викладачів французької мови України (1994 – 2002), Президент Асоціації викладачів французької мови України (2002 – 2010).

Вибрані праці: Автор понад 50 наукових праць, основні:

1. Деякі лексичні труднощі французької мови. К., 2002.,
  2. Ділова комунікація. К., 2003.,
  3. Лексичні труднощі сучасної французької мови. К., 2006.,
  4. Ділове листування. К., 2009.,
  5. Моделі ділового листування. К., 2013.

Викладає курси:

• "Лексикологія французької мови",
  • "Теорія та практика перекладу (перша мова)",
  • "Теорія та практика перекладу (друга мова)",
  • "Практика перкладу (перша мова)",
  • "Практика перекладу (друга мова)",
  • "Основи синхронного перекладу та редагування текстів".

E-mail: frphil@mail.ru