85-річчя від дня народження Чингіза Айтматова

12 грудня 2013 року киргизькому письменнику, гуманісту, політичному та культурному діячу Чингізу Айтматову виповнилося б 85 років. Світова культурна і дипломатична спільнота, в пам’яті якої киргизькій письменник залишається невизнаним нобелівським лауреатом, творцем інтелектуально-філософської літератури на всі віки й народи, відзначила ювілей Чингіза Айтматова у форматах круглих столів, конференцій, мистецьких виставок і кінопоказів. Україна активно приєдналася до святкування й спільно з Посольством Республіки Киргизія провела низку культурно-наукових заходів, присвячених життю і творчості прозаїка.

Кафедра тюркології разом із Посольством Республіки Киргизія в Україні організували круглий стіл, присвячений ювілею письменника. У ньому взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Киргизької Республіки, Посол Республіки Молдова та Посол Республіки Узбекистан в Україні, провідний науковий співробітник Інституту сходознавства імені А.Ю.Кримського НАН України к.філол.н. Ю.Кочубей, а також викладачі та студенти Інституту філології.

Почесними грамотами Надзвичайного і Повноважного Посла Киргизької Республіки в Україні пана Чиналієва Улукбека Кожомжаровіча за участь у круглому столі, присвяченому 85-річчю від дня народження Чингіза Айтматова нагороджено Семенюка Г.Ф., Чемеса В.Ф., Кочубея Ю.М., Сергійчука В.І., Бєляєву Н.В., Назаренко М.Й., Покровську І.Л., Дригу І.М., Алієву З.К., Прушковську І.В. , Арнаут Ф.І., Пасічник Д.С., Киричук У., Томин І.