Салтовська Наталія Василівна

Кандидат філологічних наук,  доцент кафедри фольклористики

Дата і місце народження: 8.02.1972, м.Київ

Закінчила філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1996), аспірантуру (2003) на кафедрі фольклористики. У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працює з 1991 року.

Захистила кандидатську дисертацію «Поетика українських народних загадок» (2004).

Займається дослідженням української народної малої прози, історії фольклористики,  методик збирання та опрацювання фольклорного матеріалу, методик викладання фольклору та фольклористичних дисциплін у середніх та вищих навчальних закладах України.

Є автором понад тридцяти наукових та навчально-методичних праць. Керує навчальною (фольклорною) практикою студентів Інституту філології, здійснює наукове керівництво й рецензування бакалаврських та магістерських робіт. Член ДЕК, член науково-методичної комісії Інституту філології.

Викладає такі навчальні курси:

• «Українська пареміологія».
  • «Традиційне народне виховання».
  • «Фольклоризм у класичній та сучасній літературі».
  • «Методика викладання фольклористичних дисциплін, мови і літератури у вищих навчальних закладах».
  • «Методика викладання фольклору та літератури».

Вибрані публікації:

1. Жанрологія українського фольклору у наукових студіях учнів професора Л.Дунаєвської (2009).
  2. Фольклор як чинник формування духовності нації (2010).
  3. Наука про фольклор в Шевченковому університеті: від витоків до сучасності (2012).
  4. Фольклористичний доробок Михайла Стельмаха (2013).
  5. Цікаві речі для малечі. Народна педагогіка //Нитка життя: зі спадщини Павла Чубинського (2014).

E-mail: natalka449@ukr.net