Пам’яті Олени Миколаївни Старикової

Пішла з життя Олена Миколаївна Старикова, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології КНУ ім. Тараса Шевченка (1980-1993 рр.). Академік АН ВШ України з 1993 р.

О.М. Старикова була великою трудівницею, прекрасною, доброзичливою людиною і різнобічним ученим, гарним організатором науки. Їй вдавалося гармонійно поєднувати інтелігентність з високими посадами, уособлюючи риси вдумливого, толерантного керівника, який гуртував навколо себе розумних і талановитих людей.

Такою пам’ятають її університетські колеги, співробітники Київського Інституту перекладачів, колектив Українського інституту лінгвістики і менеджменту, де Олена Миколаївна була ректором та завідувачем кафедри прикладної лінгвістики.

Основними напрямами наукових досліджень ученої були: проблеми загального та германського мовознавства, комунікативної, а також прикладної лінгвістики, дискурсології.

Олена Миколаївна є автором понад 130 наукових праць, зокрема 2 індивідуальних та 5 колективних монографій, автором та співавтором 6 підручників та 12 навчальних посібників з теоретичних та спеціальних курсів, основного курсу англійської мови, методики викладання іноземних мов.

Олена Миколаївна, окрім ведення плідної професійної роботи, підготувала понад 30 кандидатів філологічних наук та 5 докторів наук.

Учні уклінно дякують за настанови, поради та безцінний скарб тих знань, які Олена Миколаївна невпинно дарувала їм. Вони з вдячністю згадують той, іще зараз незбагненний дар, який їм підготувала доля – мати Олену Миколаївну за наставника.

Вічна Вам пам’ять, дорога Олено Миколаївно.

Кафедра англійської філології Інституту філології КНУ ім. Т.Г.Шевченка