Міщенко Олена Іванівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри новітньої української літератури.

Народилася 3 лютого 1962 року в місті Києві.

Освіта: 1979–1984 pp. навчання в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. Отриманий фах за дипломом – викладач чеської мови та літератури; викладач української мови та літератури; перекладач.

1984–1985 pp. – стажист–викладач на кафедрі слов'янської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

1985–1990 pp. – навчання в аспірантурі при кафедрі історії української літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Тема кандидатської дисертації – „Проблема зображення жінки в українській прозі 20–30–х pp. XX ст." (науковий керівник: Кононенко Петро Петрович, доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури).

Досвід роботи: 1990–1998 pp. – асистент кафедри історії української літератури філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 1998 року по теперішній час – доцент кафедри української літератури XX століття (нині кафедри новітньої української літератури) Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 2002 року – секретар Вченої ради Інституту філології.

Наукові інтереси: урбаністичний дискурс в українській літературі, проблеми викладання української літератури в середній школі, український модернізм, феміністична проблематика в українській літературі.

Список найважливіших праць:

• Українська література.  Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів. К.: «Освіта», 2005. – 480 с.Гриф МОНУ
  • Українська література. Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. К.: Генеза, 2007. – 288 с. Гриф МОНУ
  • Українська література: Зошит для тематичних контрольних робіт. 7 клас. Загальна редакція. К.: Генеза, 2007. – 80 с.Гриф МОНУ. Воєвода З.Я, Данилейко О.Л.
  • Українська література: Книжка для вчителя: Календарно-тематичне планування, розробки уроків. 7 клас. – К.: Генеза, 2008. – 304 с. Загальна редакція. К.: Генеза, 2008. – 304 с. Гриф МОНУ.  Воєвода З.Я, Данилейко О.Л.
  • Українська література: Зошит для тематичних контрольних робіт. 8 клас. Загальна редакція. К.: Генеза, 2007. – 80 с.Гриф МОНУ. Воєвода З.Я,  Данилейко О.Л.
  • Українська література: підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. К.: Генеза, 2008. – 304 с.: іл. Гриф МОНУ
  • Українська література. Підручник для 7 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором. К.: ЛІГА, 2008. – 352 с.: іл. Гриф МОНУ.
  • Українська література: підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. К.: Генеза, 2009. – 304 с.: іл. Гриф МОНУ
  • Неопалима купина українського слова. Українська література: хрестоматія для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. К.: Генеза. 2011. – 408 с. Гриф МОНУ.
  • Українська література: 8 клас: книжка для вчителя: календарно-тематичне планування, розробки уроків. Загальна редакція. К.: Генеза, 2011. – 304 с. Гриф МОНУ. Воєвода З.Я., Данилейко О.Л.
  • Іспит з української літератури. Тести: навчальний посібник. – 5-те видання. К.: Логос, 2011. – 615 с. – Бібліогр.: с.610-611. Колектив авторів
  • Микола Куліш: докладний переказ і аналіз творів, зразки творчих робіт: [посібник для учнів 10-11 класів]. К.: Генеза, 2011. – 128 с.
  • Валер’ян Підмогильний: докладний переказ і аналіз творів, зразки творчих робіт: [посібник для учнів 10-11 класів]. К.: Генеза, 2011. – 112 с.
  • Іван Франко: докладний переказ і аналіз творів, зразки творчих робіт: [посібник для учнів 10-11 класів]. К.: Генеза, 2011. – 192 с.
  • Українська література: підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів. К.: Генеза, 2011. – 304 с. Гриф МОНУ.
  • Українська мова та література: ЗНО за 30 днів К.: Генеза, 2013. – 248 с.Гриф МОНУ ( у співавторстві)
  • Іспит з української літератури. Матеріали по підготовці до ЗНО.- К.: Логос, 2013. – 464 с. (колектив авторів)

Викладає курси: «Розвиток модернізму в українській літературі», «Проблеми динаміки української літератури: від давнини до нового часу», «Актуальні проблеми історії української літератури», «Історія української літератури кінця ХХ – початку ХХІ ст.», «Українська література кінця ХХ – початку ХХІ ст.: жанрово-стильові тенденції», «Історія української літератури».