Дзюба-Погребняк Олена Іванівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов'янської філології.

Дата і місце народження: 28.11.1964 р, м.Київ.

Дзюба-Погребняк Олена Іванівна, 1987 року закінчила слов’янське відділення філологічного факультету Київського університету,  навчалася в аспірантурі при Інституті літератури АН України. 1994 року захистила кандидатську дисертацію, присвячену  романістиці одного з найвидатніших сербських письменників ХХ ст. Мілоша Црнянського.

Викладає нормативні курси історії хорватської, словенської, сербської літератур, спеціальні літературознавчі курси студентам і магістрантам слов’янського відділення, керує науковою роботою. До кола наукових інтересів належать питання історії сербської, хорватської, словенської літератур та українсько-сербських-хорватських-словенських літературних зв’язків. Досліджує тему першої світової війни у сербській, хорватській, словенській та українській літературах, що відображається в багатьох наукових публікаціях. Бере активну участь у роботі міжнародних наукових конференцій у різних слов’янських країнах та Міжнародних з’їздів славістів. Олена Іванівна перекладає художні твори сербської літератури – опубліковані переклади прози Милорада Павича, Мілоша Црнянського, Іво Андрича, Данила Кіша, поезії Йована Дучича, Десанки Максимович.

Вибрана бібліографія:

1. Українсько-сербські літературні зв’язки ХХ ст. (Посіб. для студентів філол. ф-тів ВНЗ). К., 2000;
  2. Образи сербів в українській літературі. У збірнику: Сеоба Срба у Руско царство половином 18. века. Нови Сад, 2005;
  3. France Prešeren in Taras Ševčenko. Romantična pesnitev. Obdobja, Ljubljana, 2001;
  4. Україна як тема Нової Європи. NovaEvropa 1920-1941,Beograd: Institutzaknjiževnostiumetnost, 2010;
  5. Перша світова війна в літературах південних слов’ян. Київ: Дух і літера, 2014.
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128