Стеблина Леся Миколаївна

Асистент кафедри слов'янської філології

Дата і місце народження: 06.11.1967 р, м.Київ.

Асистент Стеблина Леся Миколаївна закінчила Київський державний університет ім.Тараса Шевченка у 1989 році за спеціальністю «слов’янські мови і літератури», має кваліфікацію «філолог, викладач сербохорватської і української мов і літератур». Навчалася  в аспірантурі при кафедрі слов’янської філології, закінчує роботу над дисертаційним дослідженням на тему: «Теоретичні засади укладання перекладного ідеографічного словника сербської мови».

Неодноразово перебувала на наукових стажуваннях у Інституті мовознавства АН України, Львівському університеті імені В.Стефаника. На посаді асистента кафедри слов’янської філології працює з1994 року.

До кола наукових зацікавлень входять лексикологія та лексикографія сербської і хорватської мов, перекладознавство, методика викладання інослов’янських мов, історія сербської, хорватської літературних мов, соціолінгвістика.

Викладає нормативні дисципліни та спецкурси:

• «Основна слов’янська мова – сербська»,
  • «Основна слов’янська мова - хорватська»,
  • «Історія основної слов’янської мови - сербської»,
  • «Лексикографія сербської мови»,
  • «Лексикографія хорватської мови»,
  • «Методика викладання інослов’янської мови»,
  • «Історична граматика сербської мови».

Виконує обов’язки директора Центру білоруської мови і культури імені Володимира Короткевича, керує організацією наукових та літературно-мистецьких заходів на базі Центру. Бере участь в координації співпраці Інституту філології із вузами-партнерами Київського університету в зарубіжних слов’янських країнах. Керує включеним навчанням студентів під час  закордонних відряджень.

Вибрана бібліографія:

1. Історія сербської літературної мови довуківського періоду (Навчальний посібник) К., Освіта України, 2014;
  2. Сербістика в Київському університеті імені Тараса Шевченка: Українсько-сербський збірник УКРАС – К., 2009. – Вип. 1(4);
  3. Граматике и речници у настави српског језика на Кијевском универзитету „Тарас Шевченко“: Српски језик и његове норме/ Научни састанак слависта у Вукове дане (15-17.1Х 2011); вип.41/1; МСЦ, Београд, 2012.
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128