Початок квітня тюркологи відзначили чаєм з кубіте

2-го квітня студенти кафедри тюркології завітали в гості на чай до ГО Земляцтво кримських татар, прихопивши з собою свіженькі кримськотатарські «Кубіте» і гарний настрій.

Кубіте – кругленька випічка з листкового тіста з цибулькою та картопелькою, яку готує за автентичними кримськотатарськими рецептами викладачка кафедри тюркології пані Афізе.

Представники Земляцтва розповіли студентам спеціальності «кримськотатарська мова і література та переклад» про посадку та догляд за плодовими деревами в період існування Кримського Ханства та особливості кримськотатарського садівництва аж до 1917 року.

Для майбутніх фахівців з кримськотатарської мови неоціненно корисною виявилася інформація про сорти популярних плодових та хвойних дерев, яка супроводжувалася вичерпним вокабуляром з даної тематики. Студенти уважно дослухалися до кожного слова і навіть конспектували лекцію, адже на сьогоднішній день важко відшукати специфічну лексику з садівничої тематики (напр..: підпорки, прищеплювати тощо), особливо враховуючи той факт, що деяких сортів дерев зберегти не вдалося.

Отже, чаювання набуло лекційно-пізнавального відтінку і зустріч в цілому пройшла не тільки приємно, але й дуже корисно!!!