Деркач Олена Михайлівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов'янської філології

Доцент Деркач Олена Михайлівна у 2003 році закінчила з відзнакою слов’янське відділення Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, того ж року вступила до аспірантури, у 2008 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Жіноча персоносфера Іво Андрича: концептуальні засади та семантичні конфігурації». З 2003 р. працювалана посаді асистента, а з 2014 року на посаді доцента  кафедри слов’янської філології.

Неодноразово проходила стажування в Інституті літератури Сербської академії наук і мистецтв  (м. Белград, Сербія).

До кола наукових зацікавлень входять: історія сербської літератури ХХ ст., проблеми історії хорватської літератури, історія сербської та хорватської мов, перекладознавство, актуальні проблеми перекладу з сербської та хорватської мов. Перекладає художні твори сербської літератури

Є автором близько 20 наукових статей, навчально-методичних праць, навчального посібника з сербської літератури. Серед них:

1. У співавторстві: Українсько-хорватський словник лінгвістичної термінології / О.Л. Паламарчук. Н.Л. Білик, Г.П. Стрельчук, О.М. Ткаченко, М.В.Шевченко. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 335 с.
  2. У співавторстві: Српско-украјински речник језичких термина / О.Пламарчук, Н. Билик, Г. Стрељчук, О.Деркач, М.Шевченко. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 403 с.
  3. Навчальний посібник: Деркач О.М. Художня картина світу Іво Андрича та її «жіноча проекція». – К.: «Освіта України», 2013. – 238 с.
  4. Переклади: Срблянович Б. Америка. Друга частина // Новітня сербська п’єса. – К., 2006. – С. 299 – 414; Петрович Г. На мілині // Острів та інші видіння (збірка оповідань). – Харків, 2007.

Викладає курси:

• Історія сербської літератури,
  • слов’янська література у контексті сучасної Європи,
  • історія слов’янської мови (сербської, хорватської),
  • Мовна кодифікація і культура слов’янської мови (сербської, хорватської),
  • теорія і практика перекладу,
  • актуальні проблеми транслатології
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128