Доценко Тетяна Степанівна

Асистент кафедри слов'янської філології

Асистент Доценко Тетяна Степанівна у 1999 році закінчила Ізмаїльський державний педагогічний інститут і отримала освіту за спеціальністю "Українська мова і література та болгарська мова". З 2008 році працює асистентом кафедри слов’янської філології. З 2009 член ПравлінняТовариства дружби "Україна-Болгарія".

Працює над кандидатською дисертацією на тему: "Біблеїзми у болгарській мові: структурно-семантичні трансформації, особливості функціонування".

До кола наукових зацікавлень входять:  болгарська фразеологія, теорія і практика перекладу, специфікаусного перекладу, історія та культура Болгарії.

Викладає курси та спецкурси

• "Сучасна болгарська літературна мова",
  • "Країнознавство Болгарії",
  • "Історія болгарської культури",
  • "Специфіка усного перекладу",
  • "Теорія і практика перекладу".

Авторка понад 10 наукових публікацій, учасник літніх семінарів з болгарської мови, літератури і культури у Республіці Болгарія (м. Софія, м. Веліко Тирново).

Основні праці:

• У спіавт. Історія слов'янської культури (болгарської, польської, сербської, хорватської, чеської): навчальна програма для студентів спеціальності 8.02030302 "Мова і література (слов’янська – болгарська, польська, сербська, хорватська, чеськамова і література, українськамова і література)". – К.: "ОсвітаУкраїни", 2012. – 241 с.;
  • Крилаті вислови біблійного походження в болгарській і українській мовах // Компаративні дослідження слов’янських мов і літератур. – В.11. - К., 2010. – С. 59-64;
  • Библия такато източник за попълване на фразеологичния фонд на езика. – Зб. "Известия на Наученцентър "Св. Дазий Доростолски". Книга ІІ. В памет на проф. Славчо Иванов". – Силистра (Болгарія), 2007. – С. 247-253;
  • Особливості біблійних крилатих висловів болгарської мови: структурний та семантичний аспекти. - Зб. "Мовні і концептуальні картинис віту". – В. 18. – Кн.1. – К., 2005. – С.131-134;
  • Българската диаспора в Украйна. // Българистика 2001. Доклади от международнатаработнасреща (София, 21-22 септември 2001 г.). – София, 2001. – С. 102-111.
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128