Петровська Леся Євгенівна

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри слов'янської філології

Асистент Петровська Леся Євгенівна у 2001 році закінчила відділення слов’янської філології філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2006 році  закінчила аспірантуру при кафедрі слов’янської філології й захистила кандидатську дисертацію «Відображення невербальних засобів спілкування у болгарській фразеології».

Працює на кафедрі слов’янської філології з 2009 року.  Працювала першим лектором української мови в Белградському університеті (Республіка Сербія) на новоствореній кафедрі української мови та літератури (2003 – 2005 рр.), викладачем української мови у Загребському університеті (Республіка Хорватія) (2006-2008 рр.).

До кола наукових інтересів входять: слов’янське мовознавство, фразеологія південнослов’янських мов, когнітивна лінгвістика, невербальна семіотика.

Автор понад 20 наукових публікацій. Серед них:

1. Невербальні засоби спілкування крізь призму болгарської фразеології: монографія. – К.: «Освіта України», 2014. – 185 с.,
  2. “Поцілунок” у вербальному і невербальному текстах: семантичні аспекти(на матеріалі болгарської мови) // Компаративні дослідження слов’янських мов і літератур: Пам’яті академіка Леоніда Булаховського. – Вип. 11. – К., 2010. – С. 136 – 142.,
  3. Има ли среће у несрећи? (разумевање «среће» у фразеологији јужнословенскихјезика) // Славистика, књига ХV. – Београд: Славистичко друштвоСрбиjе, 2011. – C. 149 – 155,
  4. Лінгвокраїнознавчий компонент змісту підручників з хорватської мови для студентів-іноземців // Компаративні дослідження слов’янських мов і літератур: Пам’яті академіка Леоніда Булаховського. – Випуск 18. – Київ, «Освіта України», 2012. – С. 128 – 138.

Викладає курси:

• сучасна слов’янська мова (хорватська),
  • основна слов’янська мова (болгарська),
  • болгарська лексикологія,
  • теоретичні питання слов’янського мовознавства,
  • слов’янські мови в когнітивному висвітленні,
  • теорія і практика слов’янського перекладу.
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128