Наєнко Михайло Кузьмович

Доктор філологічних наук, професор кафедри слов'янської філології

Проф. Наєнко М.К. у 1966 році закінчив філологічний факультет Київського державного університету  імені Тараса Шевченка.  У 1977 році під керівництвом  Олександра Сергійовича Дяченка  захистив кандидатську дисертацію на тему  «Проблеми розвитку української радянської новелістики в період становлення літератури соціалістичного реалізму». Докторську дисертацію на тему «Лірико-романтична стильова течія в українській радянській прозі» захистив у 1989 році (н.консультант Новиченко Леонід Миколайович).

Стажувався та викладав за кордоном: Брненський університет імені Масарика (Чеська республіка), Софійський університет імені Охридського (Болгарія), Варшавський, Ягеллонський (Польща), Гарвардський (США), Грайфсвальдський (Німеччина), Белградський (Хорватія).

Отримав такі нагороди і досягнення: Людина року. Medal of Honor (Prezented By: The Amerikan Biographical Institute. – United States of Amerika;  Національна премія України імені Тараса Шевченка; Заслужений діяч науки і техніки; орден «За заслуги ІІІ ступеня».

Працює в проекті  «Літературна історія і сучасна літературна критика. До вивчення історії української літератури в контексті слов’янських літератур».

Вибрана бібліографія:

1. «Краса вірності. У творчому світі Олеся Гончара», 1981;
  2. «П’ятиліття українського роману», 1985;
  3. «Романтичний епос», 1988, 2000;
  4. «Одержимість», 1990;
  5. «Наука і кон’юнктура», 1993;
  6. “Ukrajinsky literarnyromantizmus. Dobovy a naddobovy”, 2006 (словацькою мовою, видано у Словаччині);
  7. «Історія українського літературознавства», 2001, 2003, 2010);
  8. «Інтим письменницької праці», 2003, 2013;
  9. «Художня література України», 2005, 2008, 2013;
  10. «Вечірні світанки…», 2015.

Викладає такі курси:

• Методологія та організація наукових досліджень,
  • Історія українського літературознавства,
  • Специфіка письменницької праці,
  • Історія української літератури,
  • Історія білоруської літератури (Бароко);
  • Еволюція літературних традицій у Білорусі;
  • Білоруська література в контексті слов’янської культури,
  • Методика викладання літератури.
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128