Деян Айдачич

Доктор філологічних наук, професор кафедри слов'янської філології

Деян Айдачич закінчів Філологічній факультет у Белграді 1984 р.  Докторську дисертацію  на тему «Світ демонів у літературі сербського романтизму» захистив у 2000 році. (керівник проф. Дущан Іванич).

Працював в Університетській бібліотеці в Белграді. Стажувався у Москві, Софії, Люблині. Читав лекції з фольклористики та історії літератури південних слов'ян у Веліко Тирново (Болгарія), Варшаві, Лодзі, Ґданську, Любліні (Польща), Пескарі (Італія).

Засновник та головний редактор журналів Кодови словенских культура (1996-2008), Українсько-сербського збірника Украс (2006- ).

Працює над науковим проектами: Цінності слов’ян ті їхніх сусідів (EUROJOS), Слов’янська фантастика.

З 2003 р. працює  лектором на кафедрі словянської філології КНУ імені Тараса Шевченка і викладає сербську мову та літературу.

До кола наукових інтересів входять: слов’янські літератури, фантастика, етнолінгвістика, фразеологія

Вибрана бібліографія:

1. Еротославія: Перетворення Ероса у слов’янських літературах, Київ, Tempora, 2015;
  2. Порівняльна сербсько-українська фразеологія: Навчальний посібник, Київ, 2015, 272 с. [співавтор Лідія Непоп-Айдачич]
Контакти:
tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)
адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченкa,14, каб.128