Новини | Історія | Адміністрація | Структура | Навчальний процес | Наукові школи | Русский
Абітурієнт | Магістратура | Аспірантура | Докторантура | Бібліотека | Співпраця | Webmaster | English
Студентське життя

"Студентський вісник"

"Студентський вісник" - газета Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Життя студента від А до Я, погляд першокурсника, Різдво в Європі, 10 правил виживання в гуртожитку, студентське материнство - які тільки теми не піднімалися на її сторінках. Детально про все це можна почитати у віртуальних примірниках вісника:

Січень-лютий 2011 -
Частина 1 (файл .pdf, 3,6 Mb)
Частина 2 (файл .pdf, 3,6 Mb)Літературна студія імені Максима Рильського

В Інституті філології КНУ діє літературна студія імені Максима Рильського. Вона щомісяця, крім сесійних січня та червня, збирає любителів поезії – не тільки філологів, але й представників інших факультетів. Ядро студії утворюють молоді письменники, що навчаються на спеціальності «Літературна творчість». Форми роботи: індивідуальне обговорення творів того чи іншого автора, колективні творчі звіти (за традицією, вересневе засідання становить собою знайомство з «новобранцями» -літераторами, а в жовтні першокурсникам представляють свої поетичні здобутки старшокурсники), поетичні турніри, мистецькі дебати.

Більше про літературну студію можна дізнатися тут.

Народний ансамбль української музики «Роксоланія»

Народний ансамбль української музики «Роксоланія» створений на базі Інституту філології у 2001 році з ініціативи професора кафедри фольклористики І.Павленка. В основі концепції ансамблю – збирання, обробка і популяризація зразків музичного фольклору різних регіонів України. Виконавський склад ансамблю включає декілька різних хорових гуртів, дуетів, тріо та солістів. Невід’ємною частиною ансамблю є народноінструментальний гурт та хореографічна група.

Одним із головних принципів творчої роботи ансамблю є вивчення стильових особливостей традиційного народнопісенного виконавства в різних жанрах, а також відтворення манери співу, обрядових дійств із залученням інструментального супроводу та народних танців.

Більше про ансамбль можна прочитати тут.

Культурно-інформаційний проект «Україна читає»

30 вересня – 2 жовтня 2010 року за підтримки Української бібліотечної асоціації, Ліги студентів Асоціації правників України та молодіжної обмінної програми «Канада. Світ. Молодь» проводиться четвертий крок Акції «Подаруй українську книжку» в рамках Культурно-інформаційного проекту «Україна читає». Черговий крок акції буде приурочено Всеукраїнському дню бібліотек 30 вересня 2010 року. Цього разу книги збиратимуться для бібліотеки села Старий Кривин Хмельницької області.
Подаруй книжку сільській бібліотеці – створи країну цікавих співрозмовників!

Подробиці акції (rar-файл, 209 Кв) можна завантажити тут.

Мовні "перли"

Студенти на парах пишуть не тільки конспекти лекцій. Особливо допитливі фіксують ще й мовні "перли" викладачів.
Подаємо дещо з тих записів на полях конспектів.

Гра "Шибениця"

Наші студенти не тільки активно гризуть граніт філологічних наук, беруть участь у співах-танцях, а й займаються мовно-комп'ютерними вправами, навчаються програмуванню для лінгвістики і роблять це на таких цікавих і пізнавальних прикладах, як показаний нижче. Якщо хочете перевірити те, як Ви знаєте країни, столиці, міста України, річки України, гірські вершини та лікарські трави України, то зазирніть сюди (застереження: гра працює під Microsoft Internet Explorer'ом).
© Олена Сірук, 2001 - 2014