Активне студентське життя

Студентське життя насичене і розмаїте. Окрім навчання і передсесійних стресів, студенти реалізують свої здібності у різних конкурсах, змаганнях, проявляють лідерські здібності в органах студентського самоврядування.

Студентський парламент завжди долучається до всіх подій і традиційних заходів Інституту філології. Активісти, окрім організації концертів до Дня першокурсника, Дня філолога, Дня Інституту філології, Вечорниць на Андрія, конкурсів краси Царівна ІФ, різноманітних інтерактивів до Дня української мови і писемності, Дня студента та багатьох інших, проводять різні благодійні акції, ярмарки, збори макулатури, пластикових кришечок, батарейок, іграшок та одягу для дитячих будинків.

Із початком дружньої співпраці СПІФ, Студентського профбюро і Голів студентських рад профільних гуртожитків утворилася Координаційна рада органів студентського самоврядування, яка стала важливою ланкою у зв’язку студентів з адміністрацією у різноманітних питаннях. Навіть Дні відкритих дверей і Вступна кампанії не проходять без участі студентів, які діляться власним досвідом навчання у  стінах Інституту філології, підказують і спрямовують. А зі вступом у ІФ першокурсники мають студкуратора, який стає рятівником у незрозумілому після школи світі вишу.

Студенти Інституту філології не лише проявляють лідерські і творчі здібності, а й показують високі досягнення у спорті, беруть участь у змаганнях між факультетами та університетами, отримують нагороди. З ініціативи Євгена Доценка, голови Департаменту культури і спорту СПІФ проводилися змагання з баскетболу, вперше за 5 років було зібрано аж чотири команди (зі східної, західної, класичної філології та команда студентів-іноземців), студентка Софія Клещук неодноразово здобувала першість у змаганнях із плавання,  а у 2013 році команда філологів отримала Кубок Ректора з футболу.

В Інституті філології  діє літературна студія. З 1996 року вона носила ім’я Максима Рильського. Керівником студії була проф. Наталія Костенко, а з 2013 року керівником  став проф. Олександр Астаф’єв.

Літературна студія щомісяця, крім сесійних січня та червня, збирає любителів поезії – не тільки філологів, але й представників інших факультетів. Ядро студії утворюють молоді письменники, що навчаються на освітній програмі «Літературна творчість». На кожній зустрічі відбувається індивідуальне обговорення творів того чи іншого автора, колективні творчі звіти (за традицією, вересневе засідання традиційно є знайомством з «новобранцями» -літераторами, а в жовтні першокурсникам представляють свої поетичні здобутки старшокурсники), поетичні турніри, мистецькі дебати.

Вся діяльність Інституту філології пронизана єдиною настановою – не лише надавати освітні послуги, а й здійснювати просвітницьку, виховну роботу. Ця концепція яскраво прочитується у діяльності Народного ансамблю української музики «Роксоланія», який є гордістю інституту та університету. Ансамбль вже двічі потверджував статус «Народного». Він є науково-практичним майданчиком вивчення автентичної народної культури. Саме «Роксоланія» ретранслює першоджерела народної творчості і дає аудиторії. Тобто здійснює своєрідний «колообіг» – від питомого носія до слухача. Така робота є дуже важливою. Бо не філологами придумано, а педагогами поколінь, що через фольклор відбувається органічне усвідомлення патріотизму, національної самоідентифікації і загалом любові до країни. Так, без примусу, за допомогою народної педагогіки у стінах Жовтого корпусу виховуються  гармонійні особистості. До того ж фольклор є містком порозуміння між народами, міжкультурною комунікацією, яка здійснюється від серця до серця.

Олімпіади, конференції, традиційні свята Інституту філології, фотосушки, поетичні читання, брейн-ринг, кінолекторії та безліч інших заходів для самореалізації засвідчують різногранність наших студентів-філологів.