7 травня 2024 року в Музеї-кімнаті Олеся Гончара Навчально-наукового інституту філології відбувся конкурс малої прози серед студентів 3 курсу освітньої програми 035.01 “Українська мова і література та західноєвропейська мова”. Як підсумкове заняття в межах курсу “Українська мала проза: гібридні форми” професорка кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Надія Гаєвська провела конкурс на кращий прозовий твір (оповідання, новела, травелог, поезія в прозі, етюд та ін…). ”Були в нас і тривоги, і дистанційні лекції, але студенти відповідально виконали всі завдання впродовж семестру. І ось сьогодні ви себе ще й випробовуєте у творчості”, – зазначала вона.
Привітати учасників конкурсу та побажати, щоб переміг найкращий серед кращих, прийшла завідувачка кафедри української літератури, теорії літератури та літературної творчості професорка Оксана Сліпушко. Вона відзначила те, що студенти-україністи активно долучаються до творчості й організований конкурс тому підтвердження, адже студенти не лише літературної творчості роблять це достойно, а й усі, до кого приходить муза. “Кафедра це підтримує й мотивує! – веде далі пані Оксана. – Ми намагаємося створити всі можливості, щоби ви могли тут успішно працювати та друкувати свої твори”. Оксана Миколаївна закликала молодь долучатися до публікацій в спеціалізованих інститутських виданнях. Вона повідомила, що кафедра разом із Українською студентською лігою, готують збірку поезій, де будуть представлені 140 студентських творів присвячених сучасній війні в Україні. Охочі можуть також надсилати свої тексти старості курсу Олексію Догульову. “Дякую Надії Марківні за ініціацію подібних заходів та завідувачці музею-форуму Дарії Білокобильській, яка перетворила музей Олеся Гончара в активний творчий креативний осередок. Тут постійно гуртуються студенти, викладачі, творчі люди, надихаючись енергією Олеся Гончара” – резюмувала професорка.
Далі слово взяла ініціаторка конкурсу Надія Марківна. “Приємно, що нас приймають у такій ошатній світлиці Олеся Гончара, мені доводилося бути знайомою з Олесем Гончарем, з його дружиною, родиною. У свій час я керувала науковою темою, присвяченій його творчості. У студентські роки ми часто робили літературні вечори, куди запрошували письменників, серед них був і Олесь Гончар. Остання зустріч, яку пригадую, була, коли ми відзначали його ювілей в Червоному корпусі. Він дарував учасникам зустрічі свою збірку “Фронтова поезія”. Моя донька отримала це видання з дарчим підписом. Я пишаюся цим, адже всі звикли, що Олесь Гончар – це прозаїк, а не поет. І ще додам. На сторіччя від дня народження Олеся Гончара дирекція Навчально-наукового інституту філології пошанувала письменника, перевидавши цю збірку (її можна переглянути в цьому музеї). Примітно, що саме тут, у кімнаті майстра слова, у дні пам’яті письменника ми вирішили провести наш конкурс, продовживши таким чином пам’ятні заходи в його ім’я”, – розповідає Надія Гаєвська.
Конкурс “Мала проза” мав кілька номінації: “Казка”, “Оповідання”, “Новела”, “Анекдот”, “Поезія в прозі” та “Подорож” та ін. Серед студентів групи найцікавішими були роботи Поліни Потій, Діани Верхоли, Олексія Долгульова, Катерини Дуленко та Анни Овчаренко. За кожною номінацією були закріплені відповідальні, які визначали трьох переможців. А тоді відбувалося голосування. Всі роботи, як зазначали рецензенти, були цікавими. Найкращі за рішенням журі отримали подарунки з дарчими підписами на згадку про цей день. Це були: випуски літературознавчих студій, збірки сонетів Емми Андієвської “Форос” та унікальне видання «Кобзаря» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, підготовлене ННІФ.
Вітаємо учасників конкурсу та бажаємо нових творчих злетів. Сподіваємося, що невдовзі побачимо збірку малої прози, номінованих на конкурсі.
Запрошуємо активних літераторів на зустрічі та екскурсії до музею. Проводьмо заходи та спілкуймося! До зустрічі!