Міжнародна співпраця – пріоритетний напрям фахової діяльності Навчально-наукового інституту філології (відповідно до затверджених Стратегічного плану розвитку Університету на період 2018-2025 рр. і Програми розвитку Інституту 2020-2025 рр.).
Традиції та стратегії нашої зовнішньої політики спираються на системну актуалізацію:
- сприяння ефективним професійним контактам структурних підрозділів (кафедр, центрів, лабораторій) із міжнародними партнерами – зарубіжними ЗВО, посольствами, консульствами, департаментами;
- виконання спільних проєктів із провідними освітніми та науковими центрами в різних країнах світу;
- проведення, участь в організації міжнародних конференцій, просвітницьких заходів в Україні та за кордоном;
- академічного обміну студентів і викладачів за програмами Erasmus+, а також на основі індивідуальних угод і грантів;
- фахової діяльності співробітників у роботі в редакційних радах профільних міжнародних наукових видань;
- публікаційної активності співробітників у статусних світових наукових виданнях, що входять до авторитетних наукометричних баз даних;
- закордонних стажувань викладачів, аспірантів, студентів;
- продовження реалізації програм подвійного дипломування з зарубіжними партнерами;
- запрошення лекторів – носіїв мов;
- постійного моніторингу рівня якості знань студентів-іноземців, які навчаються в НН інституті філології.
Угоди та гранти
Системна міжнародна співпраця Навчально-наукового інституту філології протягом тривалого періоду часу динамізується в ефективній реалізації підписаних угод і грантових програм із авторитетними дослідницькими й освітніми центрами різних країн світу (Алжир, Болгарія, Велика Британія, Греція, Єгипет, Індія, Іспанія, Італія, Йорданія, Катар, Китай, Кіпр, Кувейт, Литва, Ліван, Марокко, Німеччина, ОАЕ, Південна Корея, Північна Македонія, Польща, Сербія, Словенія, США, Туреччина, Франція, Хорватія, Чехія, Японія та ін.).
Зокрема, в 2022 р. було укладено 2 міжнародні угоди про співробітництво – з Університетом Тойо (м. Токіо, Японія) та Університетом Кіото (м. Кіото, Японія).
Було оновлено та продовжено на 5 років угоду з Університетом Цукуби (м. Цукуба, Японія).
За сприяння Центру мови гінді та індійської літератури укладено «Меморандум про взаєморозуміння» між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та університетом імені Рабіндраната Тагора м. Бгопал.
Завдяки активному міжнародному співробітництву мовного Центру елліністичних студій та грецької культури Вчена рада Фракійського університету імені Демокрита висунула пропозицію укласти угоду про співробітництво з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.
У 2022 р. була розпочата робота над 2 грантовими проєктами в межах міжнародного співробітництва, тривала робота над проектом Партнерства германістичних інституцій за фінансової підтримки ДААД.
Центр елліністичних студій та грецької культури отримав Грант МЗС Греції на видання «Антології сучасного грецького оповідання».
Академічна мобільність
Академічна мобільність – один із важливих пунктів програми міжнародної фахової діяльності Навчально-наукового інституту філології, співробітники, аспіранти, студенти якого постійно реалізують можливість здобути теоретичні знання та практичні навички в інших дослідницьких і освітніх центрах, передусім за кордоном.
Так, у 2022 р. участь у академічній мобільності взяли 40 співробітників Навчально-наукового інституту філології, що є вдвічі більше ніж у 2021 р., коли на мобільності перебувало лише 18 співробітників. До закладів вищої освіти Турецької республіки, Чеської республіки, Федеративної Республіки Німеччини, Королівства Іспанія, Італійської Республіки, Республіки Польща, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Канади, Швейца́рської Конфедерації, Республіки Австрія, Словацької Республіки, Литовської Республіки, Японської Держави, Сполучених Штатів Америки, Держави Ізраїль та ін. на наукове стажування було направлено 25 викладачів, для здійснення наукових досліджень – 4 викладачі.
У 2022 р. 11 викладачів отримали запрошення та викладали в закордонних закладах освіти (зокрема, в Констанцькому університеті (Німеччина), Університеті Хаджеттепе (Туреччина), Університеті Палацького (Чехія), Гранадському університеті (Іспанія), Університеті Масарика (Чехія), Братиславському університет імені Коменського (Словаччина), Дартмутському коледжі (США), Університеті Вітовта Великого (Литва), в Університеті Тойо (Японія).
У 2022 р. академічну мобільність оформили понад 150 студентів, більшість із яких проходили навчання за кордоном, зокрема в Чеській республіці, Федеративній Республіці Німеччині, Королівстві Іспанія, Італійській Республіці, Республіці Польща, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, Канаді, Литовській Республіці, Китайській Народній Республіці, Республіці Сербія, Фінляндії та ін.
Студентів системно отримують запрошення від авторитетних закладів вищої освіти на продовження мобільності, що свідчить про високий рівень підготовки наших студентів.
Викладачі-носії мов
Зважаючи на специфіку навчальної діяльності й ефективну дидактичну реалізацію освітніх програм із вивчення різних мов і літератур світу, в ННІФ працюють викладачі-носії мов, що, відповідно, поглиблює рівень знань і компетенцій студентів. Так, у 2022 р. в Інституті працювало 19 викладачів-носіїв мов. Із них 2 носіїв німецької мови, 1 – турецької, 2 – кримськотатарської, 2 – корейської, 3 – індонезійської, 1 – японської, 2 – в’єтнамської, 1 – хорватської, 1 – арабської, 1 – перської, 2 – іспанської, 1 – португальської. Крім того, протягом 2022 р. студенти Навчально-наукового інституту філології слухали лекції та вебінари 10 запрошених іноземних викладачів, з них – 3 із Словенії, 1 із Франції, 1 з Іспанії, 2 із США, 2 із Молдови, 2 із Литви, 1 із Єгипту. Також було організовано 2 візити зарубіжних вчених до Навчально-наукового інституту філології – з Франції та з Іспанії.