За підтримки міжнародних освітніх і наукових центрів в Навчально-науковому інституті філології системно видаються монографії, підручники, посібники, організовуються фахові заходи, конференції, семінари, круглі столи та ін.
За сприяння компанії “Mitsubishi Motors Corporation” викладачі-японісти створили унікальну в Україні серію навчально-методичних матеріалів з японістики – 46 підручників, посібників, словників. За підтримки Посольства В’єтнаму викладачі кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Ха Тхі Ван Ань та доц. В. Мусійчук створили першу в Україні серію підручників з в’єтнамської мови.
У контексті міжнародної співпраці з Пекінським лінгвістичним університетом були видані підручник і збірник вправ із китайської мови (“Новий практичний курс китайської мови”, третє видання з коментарями українською мовою, переклав О.Гончаренко), а також китайсько-англо-український словник торгово-економічних і біржових термінів.
За фінансової підтримки “Mitsubishi Motors Corporation” з 2008 р. при Центрі японської мови та літератури постійно діють дві програми. Перша програма – курси японської мови для усіх громадян України і курси підготовки студентів-філологів до складання кваліфікаційного іспиту “Норьоку-шікен”. Друга програма передбачає написання, редагування і видання наукової та навчально- методичної літератури в галузі японістики.
Центр іраністики та кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу є заснував і проводить щорічну міжнародну конференцію з історії арабської літератури ICHAL – International Conference on the History of Arabic Literature, до якої щороку долучаються сходознавці з-за кордону та з України.
Щороку Центр корейської мови та літератури бере участь у проведенні Всеукраїнської олімпіади з корейської мови та міжнародного кваліфікаційного іспиту з корейської мови для іноземців ТОРІК (Test of Proficiency in Korean).
Спільно з Інститутом української мови НАН України, Українським католицьким університетом Центр елліністичних студій та грецької культури заснував серію “Українська елліністика”, до якої увійшли словники, колективні монографії та вибрані праці відомих українських елліністів.
Кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови організувала дві міжнародні конференції: “Переклад і мова: компаративні студії” (27–28 березня 2019 р.) та “Індустрія перекладу: теорія в дії” (11–12 грудня 2020 р.).