У рамках проєкту «COMMUNIKITE» доценти кафедри романської філології Клименко Л.В. та Артемова Л.В., члени робочої групи проєкту, відвідали робочу зустріч членів консорціуму, яка проводилася протягом 30.11.2024 – 9.12.2024 на запрошення координатора проєкту з університету Пуатьє пана Фрейдерікоса Валетопулоса.
Лідери проєкту зробили доповіді щодо актуального стану розробки вебплатформи (мобільного застосунку) проєкту COMMUNIKITE, також було заслухано доповіді делегованих представників кожного члену консорціуму (університетів м. Варшави (Польща), м. Болоньї (Італія), м. Гейдельберг (Німеччина), м. Коїмбра (Португалія), м. Пуатьє (Франція) щодо виконання частин проєкту К1, К2, К3, К4, К5, К6. Команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка мала три доповіді: 1) щодо виконання перекладів багатомовних матеріалів платформи українською мовою; 2) оголошення результатів контролю якості, проведеного на зустрічі у Гейдельберзькому університеті і проведення поточного опитування за результами зустрічі членів консорціуму у Франції; 3) доповідь про проведені і заплановані українською командою COMMUNIKITE ННІФ заходи щодо поширення та інформаційної дисемінації/впровадження результатів проєкту.
Друга частина робочої поїздки була присвячена участі у тренінгу «Культурна та лінгвістична медіація» для викладацького та дослідницького складу, який проходив з 3 по 5 грудня 2024 р. Було представлено і обговорено практичні результати проєктів Еразмус+, які були вже було реалізовані, а також таких, які наразі перебувають в стадії розробки: «Культурна та лінгвістична медіація у викладанні іноземних мов», «Різні мультілінгвальні підходи до викладання учням у школі», «Викладання вимови та мовне розмаїття: інноваційний підхід», «Франкофонні комікси як засіб дослідження і оцінювання мовного та культурного розмаїття у викладанні французької мови». Було заслухано доповіді колег з Вроцлавського університету та університету м. Коїмбра. Київську команду було запрошено виступити медіаторами у проведенні практичного вступного заняття з української мови «Викладання української мови, як менш розповсюдженої». Результати цього практичного заняття було обговорено на завершальному етапі тренінгу.
Участь у цьому багатоденному тренінгу дала можливість ознайомитися із тематикою сучасних проєктів, що проводяться у межах Еразмус, рівнем їх реалізації та впровадження, що є важливим для досягнення цілей COMMUNIKITE.