«Мова як національний інструмент єдності та ідентичності» – така Панельна дискусія відбулась у національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 11 листопада 2024 р. в рамках Культурно-просвітницької платформи до Дня української писемності та мови.
Змістовна фахова розмова про роль української мови у формуванні та відстоюванні самоідентичності нації, про функціонування її в побуті та в медіа в умовах війни, про ініціативи та проєкти для підтримки української мови в Україні й за кордоном відбулась з ініціативи та за активної участі Міністерства культури та стратегічних комунікацій. Думками обмінялися Андрій НАДЖОС, заст. Міністра культури та стратегічних комунікацій, Тарас КРЕМІНЬ, Уповноважений із захисту державної мови, Юлія ЧЕРНОБРОВ, голова Національної комісії зі стандартів державної мови, Наталія ЦМОЦЬ, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, Анжеліка РУДНИЦЬКА, співачка, письменниця, громадська діячка, інші учасники: волонтери, ветерани війни, громадські діячі, науковці, митці, журналісти.
Сергій РІЗНИК, завідувач кафедри української мови та прикладної лінгвістики Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка відзначив, що студентів-філологів, які в Шевченковому університеті вивчають 33 мови, об’єднує глибоке, фахове знання української мови не тільки як простору формування свідомості та світогляду, а й як засобу повсякденного спілкування та професійної діяльності: мови перекладу з іноземної, знаряддя наукової діяльності, документообігу, діловодства тощо.
На завершення заступник Міністра вручив подяки громадським, освітнім, науковим осередкам і окремим діячам науки, культури, мистецтва за невтомну працю з утвердження та поширення української мови як засобу об’єднання держави і як запоруки її стійкості та незнищенності.
В добірному гроні відзначених був і Навчально-науковий інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.