17 травня 2024 року вчергове зібралося Наукове товариство «Modus», організоване кафедрою методики навчання української та іноземних мов і літератур. Спільно з редакційним штатом фахового журналу «Ars Linguodidacticae» учасники товариства провели важливий міжуніверситетський захід, присвячений темі «Оформлення тексту наукової праці й використання стилю АРА 7». Ініціативу головної редакторки журналу, д.пед.н., професорки Олесі Любашенко провести тренінг наукової грамотності для магістрів, аспірантів, наукових керівників та авторів статей підтримав завідувач кафедри, д. пед. н., професор В’ячеслав Шовковий.
У магістрантів та аспірантів ННІ філології, які опановують програми «Теорія та методика навчання української та іноземної мови в старшій профільній школі» (гарант – проф. О.Любашенко), «Теорія та методика навчання мов і літератур» (гарант – проф. В.Шовковий) виникла низка запитань, що стосуються різноманітних аспектів оформлення фахових праць. Наукові керівники й рецензенти теж потребували професійного консультування щодо вибору правильного варіанту посилань, структурування статті, кваліфікаційної роботи, анотації, щоб допомагати студентам у їхній науковій творчості.
Найкращі спеціалістки з цих питань у галузі лінгводидактики ННІ філології — редакторка журналу, д. пед. н., доцентка Тамара Кавицька та членкиня редколегії журналу, д.пед.н., доцентка Вікторія Осідак — підготували інструкції до оформлення опису дослідження, написання наукової статті для фахового видання, складних випадків використання стилю АРА 7 в українському та англійському наукових текстах.
Така подія зацікавила колег з Київського національного лінгвістичного університету. Отже, було запрошено дружній університет, команду з якого очолили завідувачка кафедри педагогіки та методики навчання іноземних мов, д.пед.наук, проф. Валентина Черниш та завідувачка кафедри української філології д.філолог.н., проф. Мирослава Баган. І команди двох закладів склали понад 50 студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів кафедр обох університетів. У тренінгу взяли участь викладачі й здобувачі освіти з програм: «Сучасні наукові освітні студії: педагогіка, методика навчання іноземних мов і культур, наукова англійська мова», «Викладання європейських мов на основі комбінованих технологій (англійська мова і друга західноєвропейська мова)», «Іспанська мова і друга західноєвропейська мова, зарубіжна література, методика навчання іноземних мов і культур у закладах вищої освіти», «Французька мова і друга західноєвропейська мова, зарубіжна література, методика навчання іноземних мов і культур у закладах вищої освіти», «Українська мова і література, англійська мова, редагування освітніх програм».
Міжуніверситетська співдружність кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур, кафедри педагогіки та методики навчання іноземних мов, кафедри української філології філологічного факультету освітніх технологій зміцніла і, сподіваємося, дасть надійні наукові результати. А тим часом фаховий журнал «Ars Linguodidacticae» чекає своїх креативних авторів, які після тренінгу ще краще озброєні в галузі наукової грамотності.