12 лютого 2025 року розпочався цикл вебінарів, зорганізований кафедрою методики викладання української та іноземних мов і літератур Навчально-наукового інституту філології спільно з Всеукраїнською асоціацією з мовного тестування та оцінювання (ВУАМТО).
Ольга Квасова, доц., канд.пед.н., доцент кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка, президент ВУАМТО, привітавши учасників, повідомила, що серія вебінарів з проблем оцінювання іншомовних компетентностей присвячена 10-літтю Всеукраїнської асоціації з мовного тестування та оцінювання, підкреслила зростання кількості членів асоціації (наразі близько 150 викладачів з 32 українських ЗВО), розповіла про найвизначніші віхи діяльності асоціації та анонсувала виступи провідних зарубіжних експертів – Олени Россі (незалежний експерт), Атта Гебріл (Єгипет) та Крістін Кум (ОАЕ).
У вітальному зверненні до учасників завідувач кафедри професор, д.пед.н. В’ячеслав Шовковий зазначив, що “ВУАМТО впроваджує сучасні практики оцінювання у навчання іноземних мов, зокрема займається розробкою критеріїв, шкал, принципів, засобів оцінювання іншомовних компетентностей, що є важливим внеском у вітчизняну та зарубіжну лінгводидактику. Оцінювання відіграє важливу роль у навчальному процесі, виконуючи низку функцій – моніторингу за процесом і результатом навчання, мотивування здобувачів до навчання, виховання та розвитку у студентів особистісних якостей, таких як відповідальність, організованість, пунктуальність, загалом сприяє підвищенню рівня комунікативної компетентності. Об’єктивне оцінювання, методично правильно розроблені завдання для контролю дозволяють визначити реальний рівень володіння мовою у різних видах мовленнєвої діяльності. Тому проблема контролю та оцінювання мовних досягнень студентів є важливою та актуальною. Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур є осередком розвитку такого напряму лінгводидактики. За цей час було проведено низку заходів – конференцій, семінарів, вебінарів. Викладачі кафедри, що складають ядро ВУАМТО, підтримують зв’язки з іноземними експертами та українськими колегами. Завдяки плідній роботі асоціації десятки викладачів ЗВО змогли підвищити свою кваліфікацію, рівень компетентності у контролі та оцінюванні іншомовних навичок та вмінь. Заплановані доповіді висвітлюватимуть нещодавні дослідження у галузі оцінювання. Такий обмін знаннями та досвідом є вкрай важливим та має позитивний вплив на професійне зростання викладачів.”
На першому вебінарі свої доповіді представили Ольга Українська (Університет Ланкастера), Тетяна Король (Полтавська політехніка) та Мар’яна Нацюк (ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка). Доповідачки висвітлили питання порівняльного оцінювання письма, динамічного оцінювання вмінь студентів у читанні професійно орієнтованих текстів та застосування електронного портфоліо у формувальному контролі.