Студенти четвертого курсу освітньої програми «Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова» кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості під керівництвом доцентки Галини Усатенко в межах дисципліни «Проєктний менеджмент у літературній діяльності» у 2024 році створили онлайн-гайд творами літератури Голодомору під назвою «П’ять колосків».
Над проєктом працювали такі студенти: Софія Денисюк, Дарія Гавій, Єва Яковенко, Олеся Вільшанецька, Вікторія Гродська, Анастасія Зальцзеллер, Ілля Перехрест, Дарія Коваленко.
Цей проєкт є подорожжю до непростих сторінок минулого, яка з’єднує покоління, нагадує про втрати, але водночас надихає на збереження пам’яті.
Він створений до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Мета проєкту – підвищення обізнаності про події штучних голодів, зберегти колективну пам’ять про предків, а особливо нагадати українцям, що могло б статися, якби українці не стали на захист своєї держави під час повномасштабного вторгнення.
У наші складні часи маємо пам’ятати, проти чого ми боремося. росія століттями прирікала український народ на страждання. І пам’ять про всіх, хто померли, аби ми жили, зафіксована в таких творах, як “Жовтий князь” Василя Барки, “97” Миколи Куліша, “Марія” Уласа Самчука та багатьох інших.
Цей гайд допоможе читачам у виборі відповідних творів для прочитання. Аби ознайомитися з ним, переходьте за посиланням: https://holodomor-ukraine.