Упродовж цього семестру на платформі VIRaTeC (Virtual Innovating Research & Technology Community) ми успішно завершили серію міжнародних проєктів формату COIL (Collaborative Online International Learning) за участю студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка у співпраці з партнерами з Coventry University (Велика Британія), Universidad Católica de Colombia, Santo Tomás Professional Institute (Чилі), American University in the Emirates (ОАЕ) та Karunya Institute of Technology and Science (Індія). Ці проєкти стали не лише інтелектуальним викликом, а й справжнім джерелом натхнення. Особливо приємно відзначити ініціативу магістрів факультету інформаційних технологій – Анастасії Лобан та Антона Дмитренка, які під керівництвом наукових наставників та за підтримки представників бізнесу вперше в історії української університетської освіти ініціювали й успішно реалізували міжконтинентальний авторський дослідницький проєкт, який став прикладом справжньої синергії між культурами, академічними дисциплінами та факультетами.
Студенти на практиці втілили ключові принципи технології COIL, які обговорювались під час нещодавньої COIL-школи Альянсу українських університетів (АУУ) в рамках Програми підвищення кваліфікації для викладачів українських університетів: «Глобальна синергія АУУ через COIL 2.0». Свою програму Сертифікованого онлайн міжнародного СОІL модуля з Кібербезпеки вони будували за принципами реалізації логіки COIL:
- від ідеї – до результату
- від виклику – до співпраці
- від знань – до впровадження.
Висловлюємо щиру вдячність нашим шановним інституційним менторам, які підтримали ініціативу магістрів:
- Ксенія Смирнова, проректорка з міжнародного співробітництва;
- Роман Петюр, Анастасія Пожар, відділ міжнародних зв’язків;
- Віталій Снитюк, декан факультету інформаційних технологій;
- Наталія Приказюк, завідувачка кафедри фінансів, управління ризиками та інвестицій;
- Іван Пархоменко, завідувач кафедри кібербезпеки та захисту інформації;
- Олег Іларіонов, завідувач кафедри інтелектуальних технологій;
- Світлана Ісаєва, завідувачка кафедри іноземних мов математичних факультетів;
- Наталія Версаль, професор кафедри фінансів, ризик-менеджменту та інвестицій.
Особлива подяка нашим колегам кафедри іноземних мов математичних факультетів – експертам з академічної англійської для наукових досліджень:
- асист. Тетяна Андрійчук,
- доц. Олена Степаненко,
- доц. Оксана Красненко,
- доц. Дмитро Костенко,
- доц. Олена Зеліковська
Щиро і з повагою дякуємо зовнішнім академічним партнерам, бізнес-експертам та, передусім, нашим неймовірно креативним студентам!
Практичні результати нашої діяльності засвідчують, що саме синхронна взаємодія під час онлайн-воркшопів сприяє розвитку емоційного інтелекту – однієї з ключових компетентностей сучасного фахівця, необхідної для успішного лідерства, ефективної командної взаємодії та усвідомленого міжкультурного спілкування в умовах глобальної цифровізації. Методологія COIL відкриває нові горизонти академічної співпраці, виступаючи як інструмент, що сприяє подоланню дихотомічного мислення та поступово стирає межі між, здавалося б, такими протилежними поняттями, як «своє» і «чуже», «технічне» і «гуманітарне», «онлайн» і «офлайн», відкриваючи простір для справжнього взаєморозуміння та культурної взаємодії. Пишаємося нашими студентами! Вони не просто навчаються, а формують нову академічну реальність. Це – рух до досконалості разом з VIRaTeC.
Слідкуйте за нашими наступними подіями!
Голова проєкту – Лариса ЛЯШЕНКО
асистентка кафедри іноземних мов математичних факультетів
Начально – науковий інститут філології
Також слідкуйте за нами на сторінці ФБ