Відомо, що Мала академія наук – інституція, що плекає таланти. Тут юні дослідники роблять свої перші кроки в науці: проводять експерименти, пишуть наукові роботи й захищають їх, вчаться створювати постери й виступають із доповідями на конференціях, семінарах тощо. Цінним є те, що кожен вихованець має змогу обрати ту секцію, яка йому найбільше довподоби, а також те, що МАНівцями дбайливо опікуються наукові керівники-наставники. Адже дуже важливо не схибити при виборі теми й підборі методів дослідження чи необхідної фахової літератури.
Кафедра фольклористики ННІ філології впродовж багатьох років тісно співпрацює з Київською МАН, зокрема відділенням української філології та мистецтвознавства. Нещодавно на запрошення д.філол.н. Олесі Наумовської, завідувачки кафедри фольклористики, та Ярини Закальської (Центр фольклору та етнографії) на кафедру фольклористики завітали слухачі одноіменної секції КМАН разом із керівником к.філол.н. Катериною Годік. Зустріч, щоправда, відбулася в онлайн-форматі, проте це не завадило щирому й теплому спілкуванню. Так, школярі розповіли про свої наукові вподобання та перші спроби в науці. Відрадно, що теми, які досліджують слухачі секції «Фольклористика», надзвичайно цікаві й актуальні. Чимало учнів уже встигли здійснити свої перші фольклорні експедиції та записати фольклорний матеріал. Один із слухачів секції, Роман, розповів, що декілька років тому захопився розповідями діда про історію рідного села. Завдяки цьому він зрозумів, як важливо не загубити й не розпорошити те, що надбали наші предки, тому почав колекціонувати традиційний одяг та інші речі матеріальної культурної спадщини. Згодом почав записувати фольклорні тексти, опитуючи старожилів села (Київська область, Кагарлицький район). Сьогодні Роман працює над розробкою онлайн-проєкту «Віртуальний народний музей», а після перемоги України прагне відкрити Музей у селі. Ще хлопець займається виготовленням старосвітських інструментів, зокрема бандур і кобз. Ось як спрацьовує міжпоколінна трансмісія. Як же тішить той факт, що, попри такий юний вік, наші учні розуміють усю важливість збереження культурної спадщини України та вже роблять перші сміливі кроки в цій царині. Представники кафедри фольклористики та Центру фольклору та етнографії, своєю чергою, розповіли про особливості навчання на кафедрі фольклористики, пропоновані кафедрою освітні програми, можливість вибору спеціалізації після 2 курсу, перспективи працевлаштування. Учні мали можливість дізнатися про відомих випускників кафедри й діяльність Центру фольклору та етнографії. Повірте: нам було про кого і про що розповісти. Господарі та гості після знайомства стали друзями. Сподіваємося, що завдяки такій дружбі наша фольклорна родина вже зовсім скоро поповниться новими талантами.
Кафедра фольклористики висловлює щиру вдячність завідувачу відділення української філології та мистецтвознавства КМАН Ірині Іваненко за сприяння в організації зустрічі.