Центр мови гінді та індійської літератури

Центр мови гінді та індійської літератури створено на виконання наказу ректора університету від 16.05.2007 № 322‑32 відповідно до Угоди про створення «Центру мови гінді та індійської літератури» в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, укладеної між Посольством Індії в Україні в особі Посла Дебабрата Сага та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка в особі Ректора Скопенка В.В.

Основною метою діяльності Центру є популяризація мови гінді та індійської літератури в Україні, вдосконалення системи підготовки філологів‑індологів, покращення науково‑методичної бази, активізація наукових досліджень у галузі індійської філології, а також зміцнення дружніх зв’язків між українським та індійським народами.

Центр є структурним підрозділом Інституту філології без права юридичної особи.

Основними завданнями та обов’язками Центру є:

  • організація заходів, пов’язаних з навчально‑методичною роботою викладачів‑індологів, які є членами Центру;
  • підтримка та проведення наукових досліджень з мови гінді, літератури та культури Індії в Україні;
  • організація лекцій, зустрічей, симпозіумів, конференцій, літніх шкіл та інших заходів, що передбачають поширення знань про індійську культуру серед широкої громадськості;
  • підвищення рівня знань з мови гінді, допомога студентам у самостійному вивченні та вдосконаленні мови гінді;
  • надання можливості користування літературним, аудіо та відео фондами Центру всім викладачам і студентам Інституту філології та підрозділів університету;
  • підготовка до друку навчально‑методичної літератури;
  • здійснення міжнародного співробітництва за узгодженням з Управлінням міжнародних зв’язків КНУ.

Навчання за спеціальністю «Мова і література гінді» дає змогу студентам долучитися до давньої і багатої культурної спадщини Індії, її духовності і колориту. Упродовж навчання студенти опановують мову, знайомляться з менталітетом народу другої за кількістю населення країни у світі, вивчають її історію, філософію, літературу. Стрімкий економічний розвиток сучасної Індії і постійне збільшення індійської діаспори у багатьох країнах, в тому числі в Україні, дають змогу припустити, що з часом ґрунтовне вивчення індійського світогляду стане надзвичайно актуальним для всього світу. А світогляд найкраще відображається в мові. Крім аудиторних занять і офіційних зустрічей з представниками індійської дипломатичної місії в Україні, студенти спілкуються з носіями мови в неформальній дружній атмосфері, разом влаштовують святкові програми з нагоди індійських свят і допомагають індійським гостям знайомитися з культурним надбанням України. В ході підготовки культурних програм студенти мають змогу сповна застосовувати всі свої мистецькі таланти і вивчити багато нового. Зокрема, при університеті діє студія класичного індійського танцю і театру. Постійно влаштовуємо поїздки груп студентів з викладачами до Індії під час канікул. Кращі студенти мають можливість пройти курс навчання в індійських ВНЗ. Досконале знання двох мов, гінді й англійської, допоможе майбутнім фахівцям порозумітися з представниками індійського бізнесу і дипломатії, а також представляти Україну у відповідних організаціях, що працюють на території Індії.


Контакти

Директор Центру – Ботвінкін Юрій Володимирович

Телефон: 239‑32‑29; 32‑29

Електронна пошта: hindi_center@ukr.net 

Центр розташовано за адресою: бульв. Тараса Шевченка, 14, кімн. 72.


Діяльність Центру

Освітня, науково‑дослідна, культурно‑просвітницька, господарська та інша діяльність Центру здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Положення про факультет (інститут), Типового положення про мовно‑культурні центри КНУ імені Тараса Шевченка та Положення про Центр мови гінді та індійської літератури КНУ імені Тараса Шевченка.


Діяльність Центру мови гінді та індійської літератури у 2018 році

10.01.18 р. Участь викладачів та студентів кафедри в урочистостях з нагоди Міжнародного дня мови гінді в культурному центрі при посольстві Республіки Індія в Україні. Студенти‑переможці Київської міжуніверситетської олімпіади з мови гінді, організованої, в тому числі, й центром мови гінді та індійської літератури, були нагороджені почесними грамотами та призами уряду Республіки Індія. Студенти‑переможці представили культурну програму з нагоди Міжнародного дня мови гінді, в ході якої презентували кращі есе олімпіади.

26.01.18 р. Участь викладачів індійської мовної секції у святкуванні Дня Республіки Індії на урочистому прийомі, влаштованому посольством Республіки Індія в Україні.

30.01.18 р. Участь викладачів і студентів‑магістрів індійської мовної секції у Міжнародній конференції індологів, організованій асоціацією індологів України, центром мови гінді та індійської літератури Інституту філології, посольством Республіки Індія в Україні. Тези доповідей було опубліковано в матеріалах конференції.

02.03.18 р. Святкування індійського фестивалю фарб – Холі.

06.04.18 р. Участь Центру мови гінді та індійської літератури у Дні відчинених дверей.

23.06.18 р. Участь викладачів та студентів індійської мовної секції у Міжнародному дні йоги.

07.09.18 р. Перегляд та обговорення студентами індійської мовної секції фільму мовою гінді «Барейлі кі барфі», показ якого відбувся в культурному центрі при посольстві Республіки Індія в Україні.

13.09.18 р. Зустріч викладачів та студентів індійської мовної секції в культурному центрі при посольстві Республіки Індія в Україні з Українською асоціацією Аюрведи‑йоги та ознайомлення з системами здорового способу життя, які вивчає наука про довголіття – Аюрведа.

14.09.18 р. Святкування викладачами та студентами індійської мовної секції «Дня мови гінді» та участь у перегляді та обговорені фільму мовою гінді «Пурна», показ якого відбувся в культурному центрі при посольстві Республіки Індія в Україні.

28.09.18 р. Перегляд та обговорення студентами індійської мовної секції фільму мовою гінді «Ніл бате санната», показ якого відбувся в культурному центрі при посольстві Республіки Індія в Україні.

30.09.18 р. Участь Центру мови гінді та індійської літератури у Загально‑університетському дні відчинених дверей.

Діяльність Центру мови гінді та індійської літератури у 2017 році

10.01.17 р. Участь викладачів та студентів кафедри в урочистостях з нагоди Міжнародного дня мови гінді в культурному центрі при посольстві Республіки Індія в Україні. Студенти‑переможці Київської міжуніверситетської олімпіади з мови гінді були нагороджені почесними грамотами та призами уряду Республіки Індія.

28.09.17 р. доцент кафедри мов і літератур Довбня Катерина Валеріївна стала учасником науково‑методичного семінару «Індійська філософія: наука чи релігія», присвяченого проблематиці вивчення індійської релігійно‑філософської культури. Семінар відбувся 28 вересня 2017 року. Організаторами заходу були Кафедра філософії КНУКіМ і Кафедра історії філософії Філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Учасниками заходу були Ю. Завгородній, доктор філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, К. Довбня, кандидат педагогічних наук, доцент Кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, аспіранти та магістри університету. Захід відбувся за участю Надзвичайного та Повноважного Посла Індії в Україні пана Маноджа Кумара Бхарті.

Метою даного заходу стали: 1) популяризація індійської культури в українському суспільстві з метою зміцнення двосторонніх відносин у галузі культури між Індією та Україною та наповнення міжкультурного діалогу на рівні вищої освіти в Україні; 2) продовження співпраці між Посольством Індії в Україні і вищими навчальними закладами України та підтримка діалогу між паном Послом і студентською молоддю; 3) задоволення пізнавального інтересу до індійської релігійно‑філософської традиції, що невпинно зростає серед української молоді; 4) предметне наповнення компаративістських студій, спрямованих на вивчення санскриту та української мови; 5) залучення студентської молоді до активної наукової роботи і налагодження міжвузівського наукового діалогу.

жовтень 2017 р. Лекція вельмишановного гостя, Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті на тему: «Індійська філософія: наука чи релігія» супроводжувалася презентацією, цікавим відеорядом, підбірку якого підготував пан Посол.

жовтень 2017 р. Презентація перекладу Ю. В. Ботвінкіна твору Лесі Українки «Лісова пісня», за участі посла Республіки Індія в Україні Маноджа Кумара Бгарті. Українсько‑індійське свято «Лісової пісні».

07.12.17 р. Проведення Київської міжуніверситетської олімпіади з мови гінді за сприяння доц. Довбні К. В., асист. Ботвінкіна Ю. В., асист. Шершун Я. М.