Центр болгарської мови, літератури, історії та культури в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено з ініціативи Посольства Республіки Болгарія в Україні. 24 травня 2013 р. Центр урочисто відкрила Віце-президент Республіки Болгарія пані Маргарита Попова у присутності проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) проф. Беха П. О., Надзвичайого та Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні пана Красимира Мінчева, викладачів, студентів, представників громадськості. Центр постійно співпрацює з Посольством Республіки Болгарія в Україні, Софійським університетом імені Климента Охридського, Болгарською академією наук, болгарськими національно-культурними товариствами та ін.

Діяльність Центру

• Центр сприяє вивченню болгарської мови та літератури, поглибленню знань з історії, культури та мистецтва Болгарії, забезпеченню навчальною, художньою та інформаційно-довідковою літературою і періодикою студентів, аспірантів, викладачів та співробітників університету;
  • Центр координує міжнародну співпрацю з болгарськими вузами‑партнерами;
  • надає інформаційну підтримку студентам з питань організації стажування в провідних навчальних закладах Болгарії;
  • сприяє організації та участі студентів-болгаристів у наукових конференціях, семінарах, міжнародних культурних та освітніх програмах;
  • проводить різноманітні урочисті заходи, регулярні зустрічі і бесіди з носіями мови, перекладачами, письменниками та професорами з Болгарії;
  • створює умови для вивчення болгарської мови та літератури з використанням бібліотечного фонду та медіатеки кафедри слов’янської філології, Центру славістики та власних фондів.

Директор Центру: доц. Чмир Олена Романівна

Контакти: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 14, ауд.106, тел. (044) 239-33-72