Центр корейської мови та літератури

Центр корейської мови та літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено в 2006 році на виконання наказу ректора університету «Про створення Центру корейської мови та літератури» та за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні з метою вдосконалення системи підготовки філологів‑кореїстів, покращення умов для науково‑методичної роботи викладачів та аспірантів корейської секції, створення умов для самостійного вивчення корейської мови та літератури з різних галузей кореєзнавства студентами університету та інших закладів вищої освіти України, а також зміцнення дружніх зв’язків між українським та корейським народами.

 

Основними завданнями та обов’язками Центру є:

– організація заходів, пов’язаних із навчально-методичною роботою викладачів‑кореїстів, які є членами Центру;

– підтримка та проведення наукових досліджень із корейської мови, літератури, історії та культури Кореї в Україні;

– організація лекцій, зустрічей, симпозіумів, конференцій, літніх шкіл та інших заходів, що передбачають збереження і поширення знань про корейську культуру серед широкої громадськості, здійснення виховної роботи, спрямованої на утвердження загальнолюдських цінностей, гуманістичного світогляду та патріотичних переконань;

– підвищення рівня знань із корейської мови, допомога студентам у самостійному вивченні та вдосконаленні корейської мови;

– надання можливості користування книжковим, електронним, аудіо- та відеофондами Центру всім користувачам Інституту філології та підрозділів університету;

– здійснення міжнародного співробітництва за узгодженням з Управлінням міжнародних зв’язків КНУ.

 

Високий рівень викладання практики мовлення забезпечують троє носіїв корейської мови, які мають багаторічний досвід роботи з українськими студентами (к. філол. н., доц. Кім Сук Вон, асист. Джанг Йонг Джін, асист. Ю Мі Гунг).

Усі викладачі-українці (к. філол. н., доц. Ковальчук Ю. А., асист. Антіпов Д. Г., асист. Болдескул Є. О., асист. Жила В. Г., асист. Кінджибала О. С., асист. Налімова А. О.) мають неодноразовий досвід проходження мовного стажування в Республіці Корея і постійно підвищують свою методичну та наукову кваліфікацію.

 

Центр здійснює програми студентського обміну між університетами Республіки Корея (Університет Корьо, Корейський університет іноземних мов, Університет Йоннам, Університет Вонґван, Університет Ханян та інші) та КНУ ім. Т. Шевченка. Щосеместру кілька українських студентів отримують можливість пройти в Кореї мовне стажування, щоб удосконалити мовні навички та познайомитись з корейською культурою.

 

У Центрі створені належні умови для навчальної та наукової діяльності студентів та викладачів. Завдяки підтримці Корейського фонду (Korea Foundation) бібліотека Центру щороку збагачується новітньою науковою, навчальною та художньою літературою корейською, англійською та російською мовами, а також аудіовізуальними матеріалами. Функціонує і постійно поповнюється електронна бібліотека.

 

Представництва провідних корейських компаній («Samsung Electronics», «LG Electronics» та інші) в Україні забезпечують Центр комп’ютерами, аудіо- та відеотехнікою.

 

Викладачі щороку беруть участь у проведенні Всеукраїнської олімпіади з корейської мови та міжнародного кваліфікаційного іспиту з корейської мови для іноземців ТОРІК (Test of Proficiency in Korean).

 

Щороку з нагоди Дня корейської писемності ханґиль (відзначається 9 жовтня) Центр за підтримки Посольства Республіки Корея в Україні та інших організацій проводить різноманітні культурні та наукові заходи – студентський конкурс промов корейською мовою, лекції, наукові конференції, культурні заходи тощо.

 

Протягом року Центр організовує лекції запрошених фахівців з інших університетів, зустрічі студентів із роботодавцями, профорієнтаційну роботу з абітурієнтами, презентації нових наукових та навчальних видань, мовні практикуми із носіями мови тощо.

 

Центр корейської мови та літератури розташовано в ауд. 7 навчального корпусу Інституту філології (бульвар Тараса Шевченка, 14).

 

Тел. 239-31-95

 

Керівник Центру – доцент Ковальчук Юлія Андріївна (E-mail: yulaukr@bigmir.net)

Переглянути більше…