Центр китайської літератури та викладання китайської мови Тараса Шевченка створено на виконання наказу ректора університету від 27 листопада 2001 року № 700‑32 «Про створення центру китайської літератури та викладання китайської мови» та за сприяння Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.
Головною метою створення Центру є вдосконалення системи підготовки філологів‑китаїстів, покращення умов для науково-методичної роботи викладачів та аспірантів китайської секції, створення умов для самостійного вивчення китайської мови та літератури студентами університету та інших вузів України, а також зміцнення дружніх зв’язків між українським та китайським народами.
Основні завдання Центру:
- Підготовка спеціалістів і викладачів китайської мови та китаїстів вищих і середніх учбових закладів України; надання матеріалів, інформації та консультацій з викладання китайської мови, сприяння підготовці викладачів китайської мови;
- Перевидання існуючих підручників з китайської мови, складання нових підручників і посібників;
- Організація курсів, лекцій з китайської мови, культури, історії, політики, економіки, соціології, філософії та ін., а також сприяння всебічному ознайомленню з Китаєм;
- Організація зустрічей, симпозіумів, конференцій, літніх шкіл, студентських олімпіад з китайської мови, конкурсів вокального мистецтва, кіно- і телефестивалів та інших заходів.
- За підтримкою української та китайської сторін організація і складання іспитів з китайської мови;
- Сприяння використанню сучасних інформаційних технологій (Інтернету й лінгафонних учбових матеріалів) у навчальному процесі.
Великий бібліотечний фонд Центру надає можливості користування літературним, аудіо- та відео- матеріалами студентам та всім користувачам Інституту філології.
Протягом року у Центрі проводяться:
- зустрічі викладачів – громадян Китаю зі студентами-китаїстами;
- консультації з питань мовного стажування студентів кафедри у ВНЗ КНР;
- кваліфікаційний іспит з китайської мови HSK на визначення рівня володіння письмовою та усною китайською мовою (проводиться Канцелярією з питань поширення китайської мови в світі (м. Пекін) спільно з університетами різних країн світу, зокрема КНУ імені Тараса Шевченка.)
Директор центру: к. філол. н., проф. Ісаєва Наталя Станіславівна
Контакти: м. Київ, 01601, бульвар Тараса Шевченка, 14,
Інститут філології, каб.24, тел. +38 (044) 239-33-86
E–mail: malvadar@gmail.com