Турецький центр інформації та досліджень

Турецький центр інформації та досліджень був відкритий 19 червня 2003 року за сприяння Посольства Турецької Республіки в Україні та Турецького агентства співробітництва та розвитку (ТІКА).

У відкритті Центру взяла участь дружина президента пані Семра Сезер. Основною метою діяльності Центру є популяризація турецької культури в Україні, сприяння вивченню турецької мови, збагачення знань соціального, культурного та наукового життя сучасної Туреччини.

Провідними завданнями Центру є: організація та реалізація спільних турецько-українських освітніх програм, методик і матеріалів з вивчення турецької мови, викладання турецької літератури, країнознавства, культури та історії Туреччини, підтримка і проведення в Україні наукових досліджень з турецької мови, літератури, історії та культури турецького народу, організація лекцій, тематичних зустрічей, наукових симпозіумів, конференцій, що передбачають дослідження турецької культури серед представників широких наукових кіл України, участь у здійсненні міжнародного співробітництва відповідно до угод між Київським університетом та науковими установами Туреччини. У рамках роботи Центру регулярно проводяться різноманітні заходи: науково-практичні конференції та семінари, лекції і майстер-класи провідних українських та турецьких фахівців у галузі викладання турецької мови, презентації перекладів творів турецької літератури, підручників. У розпорядженні користувачів Центру найбільша тюркологічна наукова бібліотека в Україні. Бібліотечний фонд Центру складається з приблизно 2500 одиниць. Переважна кількість книг та часописів – наукова та методична література турецькою, азербайджанською, гагаузькою та іншими тюркськими мовами.

Методичну, організаційну та наукову роботу ТЦІД забезпечують директор Центру – доктор філологічних наук, доцент Покровська І. Л., носій турецької мови Гюльчін Йилдирим, носій азербайджанської мови, кандидат філологічних наук, доцент Алієва З. К., носій гагаузької мови, кандидат філологічних наук, доцент Арнаут Ф. І, кандидат філологічних наук, асистент Телешун К. О., кандидат філологічних наук, асистент Корнієць К. А., асистенти кафедри тюркології Демірезен І. О., Каленська А. С., Нікітюк Т. В., Пишньоха О. А., Спотар-Аяр Г. Ю. та старший лаборант Турецького центру інформації та досліджень Матвієнко‑Джамузджу З. В.

 

Контактна інформація: Київ, 01601, бульвар Тараса Шевченка, 14, Інститут філології, каб.18, тел. +38 (044) 239-31-57.